Články - 26.10.2019 09:48

Leicester zhúžval Southampton 9:0 a vyrovnal rekord Premier League

Zdroj: huste

Takýto výsledok v Premier League nie je zvyčajný. Neskutočnú nálož predviedli futbalisti Leicesteru City.

Výhrou 9:0 vyrovnali historický rekord anglickej Premier League, keď v piatkovom zápase 10. kola rozdrvili Southampton na jeho pôde 9:0.

Hetrikmi sa zapísali krídelník Ayoze Perez a Jamie Vardy. Vysokému triumfu prispela červená karta, keď už v 12. minúte prišli domáci o vylúčeného Ryana Bertranda. Prvý polčas skončil 0:5.

Líšky z Leicesteru tak vyrovnali doteraz najvyššie víťazstvo v Premier League, ktoré dosiahli v roku 1995 hráči Manchestru United, keď doma zdolali Ipswich Town rovnako 9:0. Na ihrisku súpera ide o najvyšší triumf ligy.

Southampton - Leicester City 0:9 (0:5)
Góly: 10. Chilwell, 17. Tielemans, 19., 39. a 57. Perez, 45. 58. a 90.+4 Vardy (tretí z 11m), 85. Maddison, ČK: 12. Bertrand (South.)