Články - 02.11.2019 10:24

Najneobľúbenejší kapitán. Hrozia mu zabitím manželky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Arsenal je trinásťnásobným majstrom Anglicka a vo svojej slávnej histórii si pamätá množstvo kapitánov, ktorým by fanúšikovia najradšej stavali zlaté sochy. Ich mená s obdivom spomínajú aj desaťročia po ukončení aktívnej hráčskej kariéry a hrdo opisujú úspechy, pri ktorých boli. Ten aktuálny nositeľ kapitánskej pásky sa rozhodne do tejto kategórie nezaradí. Granit Xhaka sa stal pre fanúšikov nepriateľom číslo jeden z vlastného kádra a jeho odchod z Londýna je nielen očakávanou záležitosťou, ale bude aj úplne logickým vyústením diania okolo jeho osoby. Víkendový ligový zápas proti Wolverhamptonu dokonca vynechá a ktovie, či si dres The Gunners ešte niekedy oblečie.

Všetko začalo kritikou jeho nepresvedčivých výkonov. Nie je to tak dávno, čo záložníci Arsenalu na čele s Özilom, Alexisom či Walcottom dokázali ovládnuť stred poľa proti akémukoľvek ligovému konkurentovi. Tie časy sú však preč a reprezentant Švajčiarska vysoké nároky naplniť nedokázal. Obrovská vlna kritiky sa na Xhakovu hlavu spustila po zápase proti Manchestru United, keď hlavou uhol lopte a pustil ju tak do vlastnej siete. Od tej chvíle mu priaznivci začali počítať každý jeden kiks a keď bol po ďalšom slabom výkone, v 10. kole proti Crystal Palace, vystriedaný, spustil sa na Emirates Stadium hlučný piskot a bučanie. Striedaný hráč na to reagoval niekoľkými vulgarizmami, provokatívnymi gestami a pred zasadnutím na lavičku zo seba rozčúlene zhodil dres.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Granit Xhaka (@granitxhaka),

Kritika ešte vzrástla, zapojili sa aj klubové legendy a tréner Unai Emery je nútený konať. Že 27-ročnému zverencovi odoberie kapitánsku pásku, mnohí považujú za samozrejmosť. S veľkou pravdepodobnosťou sa však pôjde ešte ďalej. Nedá sa totiž predpokladať, že tento konflikt utíchne. Obzvlášť nie po hráčovej instagramovej reakcii. Namiesto očakávaného ospravedlnenia sa vyznal, že si s fanúšikmi Arsenalu môže ťažko budovať dobrý vzťah, keď sa mu pravidelne škaredo vyhrážajú: "Dostávam od ľudí správy ako 'dolámem ti nohy', 'zabijem ti manželku' alebo 'prajem tvojej dcére rakovinu'. To všetko sa podpísalo pod to, že keď som v nedeľu pocítil negatívne reakcie fanúšikov, vyvrelo to vo mne," Zároveň priaznivcov vyzval k obnoveniu vzájomného rešpektu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora