Články - 08.11.2019 17:18

Extrém pre Liverpool: zápasy na dvoch kontinentoch za 21 hodín

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Liverpoolsky tréner Jürgen Klopp neskrýva nespokojnosť s programom, ktorý na jeho zverencov čaká v posledný mesiac tohto kalendárneho roka. Nabitá bude predovšetkým jeho druhá polovica. 17. decembra totiž hrajú jeho zverenci zápas Carabao Cupu s Aston Villou a na druhý deň ich čaká semifinále Majstrovstiev sveta klubov, ktorého dejiskom je Katar. Prepočítané na hodiny, úvodné výkopy bude od seba oddeľovať len 21 hodín.

"Každý rok sa deje to isté. Niekomu to príde zábavné hrať päť zápasov za tri dni a čakať na to, ako to celé dopadne," krúti hlavou kouč The Reds. Faktom je, že tento tím zohrá od 23. novembra do 2. januára dvanásť zápasov a predstaví sa na scéne štyroch rôznych súťaží. To sa ešte tesne vyhne FA Cupu, ktorý sa bude hrať v prvý januárový týždeň. Najväčším problémom je však stále decembrový dvojzápas. Veď ide o duely na dvoch rôznych kontinentoch. Neúčasť na niektorom z nich nepripadá do úvahy. "Chceme sa dostať do problémov s FIFA alebo EFL? Pravdepodobne ani s jednou," konštatuje Klopp, ktorý cíti nespokojnosť najmä z anglickej strany: "Na MS klubov hráte len v prípade, že zvíťazíte v Lige majstrov. To sa vám nestane päť miliónov krát v živote,"

Aj keď je v liverpoolskych radoch odhodlanie túto výzvu zvládnuť, už len samotná logistika bude veľmi komplikovaná. Nemec žartoval, že požiada Aston Villu, či by nemohla prísť duel odohrať na neutrálnu pôdu do Ázie. Možnosti letu sú dva. Hneď ďalšie ráno po utorkovom zápase môžu letieť z Birminghamu do Dohy a do úvodného výkopu budú mať tri hodiny. Druhou možnosťou je let z londýnskeho Heathrow a na orientáciu v katarskom hlavnom meste tým ostane ešte o pár desiatok minút menej.


Klub z Birminghamu bol liverpoolskym súperom aj v ligovom 11. kole

História si už pamätá tímy a hráčov, ktorí museli absolvovať šialené futbalové dva dni. Arsenal a Manchester United to okúsili v novembri 2001. Po prehrách s Charltonom respektíve Liverpoolom sa na druhý deň stretli v Ligovom pohári a z výhry 4:0 sa tešili Londýnčania. V roku 1987 odohral Mark Hughes dokonca dva zápasy za jeden deň. Poludnie absolvoval v klubových farbách Bayernu a večerný v reprezentácii Walesu. Predsa len však šlo o vzdialenosť v stovkách kilometrov, nie 5 300. Zaujímavá výzva to bude aj pre priaznivcov, ktorí sa radi pýšia tým, že v istom období nevynechali ani jedno súťažné vystúpenie milovaného klubu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora