Články - 11.11.2019 14:55

Zopakuje Leicester spanilú jazdu spred štyroch sezón?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Ročník 2015/16, anglická Premier League, Leicester City. Niečo vám to hovorí? Samozrejme, prelomová sezóna v najvyššej anglickej súťaži s prekvapivým majstrom. Vtedy Leicester ťahali hráči ako Riyad Mahrez, Ngolo Kanté, či Jamie Vardy. Dnes je tento klub opäť zrelý na prekvapenie.

Po úvodných dvanástich kolách sezóny sú totiž Líšky na druhom mieste v tabuľke s osembodovou stratou na suverénny Liverpool. Inkasovali len osem gólov, čo je najnižší počet v celej súťaži a majú na svojom konte tiež najvyššie víťazstvo doterajšej sezóny a to 9:0 nad Southamptonom v desiatom kole. V žiadnom zápase nedostali viac ako jeden gól a po štyroch sezónach tak opäť fanúšikom pripomínajú nedávnu senzáciu.

Hráči ako Mahrez, Kanté, či Drinkwater, ktorí ťahali Leicester v majstrovskej sezóne, už v klube nepôsobia. Z vtedajšieho kádra zostalo v tíme len zopár hráčov. Medzi tých známejších patrí brankár Kasper Schmeichel, či kanonier Jamie Vardy. Súpiska bola doplnená niekoľkými novými menami. Zaujal obranca Caglar Soyuncu, či talentovaný záložník Youri Tielemans. Trénerského kormidla sa ujal bývalý kouč Liverpoolu, či Celticu Glasgow Brendan Rodgers.

Toto rozhodnutie bolo zdá sa prelomové. Rodgers naučil Leicester dokonalo brániť a vyhrávať dôležité zápasy. Ak budú Líšky pokračovať takýmto tempom aj ďalej, opäť môžu zopakovať historické umiestnenie zo sezóny 2015/16. Bude to však ešte náročné, Liverpool je zatiaľ takmer bezchybný a svoje budú chcieť povedať aj Manchester City, či Chelsea. Zázraky sa však dejú...

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora