Články - 16.11.2019 11:07

Lampard v Chelsea zaviedol prísny sadzobník pokút

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Poriadok musí byť. Frank Lampard si zo svojich hráčskych čias pamätá jednu disciplinovanú a vždy dobre pripravenú partiu v Chelsea, ktorá v rokoch 2005, 2006 a 2010 brala majstrovský titul. Ak by chcel podobný úspech prežiť aj v pozícii trénera, treba k tomu spraviť veľa nezištných krokov. V šatni na tom už aj začal pracovať. Svojim zverencom predstavil zoznam striktných pravidiel, ktorých porušovanie bude viesť k citeľným finančným pokutám. Tie prostredníctvom internetu ušli a na sociálnych sieťach ich teraz hodnotia a komentujú fanúšikovia.

Vzhľadom na platy hráčov sa môže javiť ako banalita niekoľkominútové meškanie na spoločné tímové stretnutie. Za každú minútu oneskorenia futbalistovi ubudne z peňaženky 500 libier. Oveľa vážnejšie je meškanie na tréningy či aktivity, kde je mužstvo odkázané na prítomnosť každého muža. Takáto chyba je podľa Lampardovej tabuľky ohodnotená 20-tisícovou pokutou a kurióznym zákazom je aj používanie mobilných telefónov, keď má byť koncentrácia sústredená na niečo dôležitejšie. Vytasenie mobilu alebo nevypnutie zvonenia hráča stojí rovnú tisícku a rovnakou čiastkou bude hráč penalizovaný aj za to, keď sa na vycestovanie s tímom neoblečie adekvátne udalosti a okolnostiam.


27 strelených gólov robí z The Blues mužstvo so štvrtou najlepšou ofenzívou

Celkom zaujímavým faktom je aj zavedenie otvorenosti v otázke zdravotných problémov. Až 10 tisíc libier môže futbalistu stáť, pokiaľ nedá trénerovi vedieť o svojej zdravotnej indispozícii. Tá môže byť skrytým dôvodom jeho menej presvedčivých výkonov, zhoršenie zranenia počas zápasu komplikuje veci vynúteným striedaním a pokiaľ ide o chorobu, jej zatajenie sa môže rýchlo rozšíriť po šatni a nakaziť ďalších. Pokiaľ hráč zároveň akúkoľvek pokutu neuhradí do dvoch týždňov od udelenia, zdvojnásobí sa. Pri zárobkoch Kantého alebo Barkleyho cez stotisíc týždenne to práve likvidačné nebude, no mladíci na čele s Billym Gilmourom alebo Reeceom Jamesom by už takýto prešľap na svojom mesačnom príjme pocítili.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora