Články - 24.11.2019 20:07

Môže priviesť Messiho a získať titul do troch rokov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Portugalský tréner José Mourinho má za sebou úspešnú premiéru na lavičke Tottehnamu Hotspur, s ktorým pokoril West Ham 3:2. Jeho zverenci mali pritom už trojgólový náskok, po ktorom dovolili súperovi dianie poriadne zdramatizovať, ale o body už neprišli. Ešte pred duelom si novinári robili malú anketu medzi priaznivcami Spurs o tom, čo od Mourinha očakávajú a výsledkom boli veľmi optimistické prognózy mnohých z nich.

Celkom častou odpoveďou bol útok na majstrovský titul. S aktuálnou dvadsaťbodovou stratou na čelo tabuľky asi len ťažko, ale od budúceho ročníka by podľa niektorých fanúšikov mala začať honba za trofejou v podaní londýnskeho klubu. Veď anglickú ligu vyhral len dvakrát v histórii, naposledy ešte v roku 1961. O prvenstvo sa vtedy bil so Sheffieldom Wednesday, Wolverhamptonom či Burnley. Horizont, v akom by k zisku titulu malo dôjsť, sa medzi odpovedajúcimi líšil, ale tri roky vyznievali ako rozumný kompromis.

Ďalší šli vo svojich predstavách ešte ďalej. Rodák zo Setúbalu pri svojom poslednom angažmáne v Manchestri United rozhodne nešetril a za desiatky miliónov nakupoval hráčov ako Pogba, Bailly, Lukaku, Lindelöf alebo Alexis Sánchez. Mnohí fanúšikovia Tottenhamu očakávajú, že podobná cesta bude razená aj u nich a Mourinhov vplyv by mohol presvedčiť na príchod aj veľké mená, vrátane Lionela Messiho. Aj ak by Argentínčan po vypršaní kontraktu v lete 2021 nepokračoval v Barcelone, ťažko predpokladať, že by ho lákal práve príchod ku "kohútom".

Priaznivci konkurenčných klubov sa pri zhliadnutí tohto videa spred Tottenham Hotspur Stadium zrejme dobre zabávajú, ale Mourinho v minulosti už párkrát zázrak dokázal predviesť. Podobne by sa fanúšikovia smiali aj pokiaľ by im pred rokom 2004 niekto povedal, že Porto vyhrá Champions League a podobne nereálny mal vraj byť podobný úspech aj pre milánsky Inter pred rokom 2010.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora