Články - 29.11.2019 11:40

Emery končí na lavičke Arsenalu, kto ho nahradí?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Jeden z najväčších anglických futbalových klubov, Arsenal Londýn, oznámil, že končí spoluprácu s doterajším kormidelníkom Unaiom Emerym. Tomu sa zrejme stala osudná včerajšia prehra v Európskej lige UEFA proti Eintrachtu Frankfurt, no Londýnčania už dlhú dobu nepodávalo uspokojivé výkony.

Arsenal vstupoval do sezóny výborne, keď sa v domácej súťaži dlho držal pomerne vysoko. V úvodných ôsmich kolách dokonca prehral len raz a to iba so suverénnym Liverpoolom. Potom sa však výkony začali zhoršovať. Posledné víťazstvo “Gunners” sa datuje na 24. októbra, keď doma porazili v Európskej lige portugalský Guimares 3:2. Odvtedy to v rámci všetkých súťaží boli štyri remízy a tri prehry.

Emery zasadol na lavičku Arsenalu v júli 2018, no v metropole Anglicka sa nezdržal ani jeden a pol roka. Predtým pôsobil napríklad na lavičke Valencie, Sevilly, či parížskeho Saint-Germain. Dnes už 48-ročný španielsky tréner si tak musí hľadať novú prácu, no o tú by nemal mať núdzu.

Okamžite však nastáva otázka, kto bude novým trénerom Londýnčanov. Voľní sú aktuálne Mauricio Pochettino, Massimiliano Allegri, či Niko Kovač. Arsenal však môže siahnuť aj do vlastných radov a povýšiť niekoho z mládežníckych tímov. Celá situácia teda nateraz zostáva otvorená, no fanúšikovia “Gunners” by veľmi radi videli svojich miláčikov na výslní.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora