Články - 01.12.2019 15:11

Stomiliónový komplex Leicesteru mešká pre salamandry a budhizmus

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalisti a funkcionári Leicesteru City sa tešili na nový tréningový komplex, ktorý by sa mal dostať do prevádzky pred štartom ročníka 2020/21. Novšie informácie však hovoria o tom, že tento termín je ohrozený a všetko bude oficiálne otvorené až v čase, keď bude budúca sezóna v plnom prúde. Z veľkej miery za to môže vierovyznanie čelných predstaviteľov v štruktúrach klubu.

Že sú v štruktúrach The Foxes silne veriaci budhisti, ukázali už udalosti krátko po zisku majstrovského titulu či po smrti Vichaia Srivaddhanaprabhu, ktoré sprevádzalo niekoľko spirituálnych aktivít. Inak tomu nebolo ani počas tejto výstavby, ktorá bola na dva týždne prerušená pre "posvätenie" hlavnej budovy komplexu. Udalosti sa zúčastnilo niekoľko mníchov a tí spoločnou oslavou plnou farieb odobrili stavbu aj po duchovnej stránke.

Súvis s týmto náboženstvom má aj vzťah k prírode, ktorý staviteľovi narúša plány. Obrovský komplex zahŕňal aj deväťjamkové golfové ihrisko a ide tak o zastavanie obrovskej plochy. Tú vo veľkom obývajú salamandry a klub rozhodol, že o ne musí byť patrične postarané. Vysadených tak bolo veľké množstvo stromov a stovky obojživeľníkov dostali nový domov. Všetky tieto procesy však staviteľa značne limitujú a dátum začiatku sezóny sa kvôli nemu posúvať nebude. Ide pritom o projekt za približne sto miliónov libier.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora