Články - 01.12.2019 18:56

Oficiálny začiatok ďalšej anglickej misie pre Rooneyho

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Bývalý anglický reprezentačný kapitán Wayne Rooney sa pripravuje na svoju ďalšiu misiu v anglickej lige. S minulosťou v Evertone či Manchestri United bol oficiálne uvedený do funkcie hrajúceho trénera Derby County, kde má kontrakt na osemnásť mesiacov. Jeho príchod, podľa očakávaní, vzbudil veľký záujem médií, hoci si počas víkendu len pozrel remízový zápas s QPR.

Pred úvodným výkopom bol pozvaný priamo do stredu hracej plochy, kde ho fanúšikovia "The Rams" privítali mohutným burácaním a skandovaním jeho mena. Po svojom prestupe z amerického DC United pritom oficiálne môže hrávať až od januára a na programe je dovtedy ešte šesť kôl, v ktorých svoje futbalové umenie nepredvedie.

Mužstvo v minulom ročníku viedol Frank Lampard a len o vlas mu ušiel postup do najvyššej súťaže. Vo finále baráže podľahlo Aston Ville. Táto sezóna sa zatiaľ k podobnému umiestneniu nepribližuje. Tabuľka eviduje len šesť víťazstiev z devätnástich duelov a pozíciu v spodnej polovici poradia. Aj preto si od Rooneyho príchodu veľa sľubujú. Vo Washingtone potvrdil, že disponuje obrovskými technickými aj vodcovskými schopnosťami a nastrieľal 11 gólov.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora