Články - 05.12.2019 08:37

Solskjaerova bilancia sa podobá na Mourinhovu "vyhadzovovú"

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Od odchodu Sira Alexa Fergusona nemala trpezlivosť s trénermi v Manchestri United zvyčajne dlhé trvanie. Zvykli si na to aj médiá a ak kouč neprišiel s rýchlym zlepšením, už pripravili infografiku s porovnaním bilancií. Nevyhol sa tomu ani Ole Gunnar Solskjaer, ktorého čísla sa veľmi podobajú na tie, pri ktorých prišiel o miesto Jose Mourinho. Vychádzajúc z matematických výpočtov, práve Portugalčan mal možnosť Nórovi zlomiť krk.

Mourinho v minulej sezóne nazbieral 26 bodov v sedemnástich zápasoch. Ak by na tom Solakjaer nechcel byť horšie, proti Tottenhamu, Manchestru City aj Evertonu potreboval plné bodové zisky. Práve Mourinho sa mohol vo štvrtkovom zápase postarať o to, že sa to nepodarí. Spurs sa od jeho príchodu pýšia jedenástimi strelenými gólmi v štyroch vystúpeniach, ale na Old Trafford túto bilanciu nevylepšili a prehrali 1:2.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Manchester United (@manchesterunited),

Britská tlač pritom už priniesla náznaky informácií, že budúcnosť súčasného manažéra visí v Manchestri na vlásku. Duel s Londýnčanmi alebo s mestským rivalom preto skutočne môže byť tým, ktorý rozhodne o jeho budúcnosti v klube. Od leta 2013 sa pritom na tejto horúcej stoličke vystriedalo päť mužov, vrátane krátkodobého "caretakera" Ryana Giggsa. Najkratšie sa zdržal David Moyes, pod ktorého taktovkou Red Devils odohrali 51 zápasov. Na rovnakú cifru sa po včerajšku dostal aj Solskjaer.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora