Články - 05.12.2019 16:26

Absentujúceho Ronalda si doberal Van Dijk. Vyvolal pobúrenie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ziskom šiestej kariérnej Zlatej lopty posunul Argentínčan Lionel Messi opäť o kus ďalej hranice toho, čo sa dá v tomto športe dosiahnuť. Jeho portugalský rival Cristiano Ronaldo sa galavečera nezúčastnil, nakoľko si bol osobne prebrať iné ocenenie. Prvý raz sa stal najlepším hráčom najvyššej talianskej súťaže. Napriek tomu bola jeho neprítomnosť témou. Veď pred anketou časopisu France Football vynechal aj oceňovanie FIFA The Best.

Jeho meno skloňoval aj Virgil Van Dijk, ktorý len s tesným mankom obsadil za Messim druhú priečku. Na neprítomnosť Cristiana Ronalda sa ho spýtal jeden z reportérov a trefne poznamenal, že tým odpadol jeden rival. "Bol skutočne mojím rivalom?" pousmial sa Holanďan, čím okamžite vyvolal viaceré rozčúlené twitterové reakcie. Medzi kritikmi bol aj moderátor Piers Morgan, podľa ktorého stopér Liverpoolu zďaleka nie je na úrovni hviezdy Juventusu a podobné slová by si mal odpustiť. Van Dijk mu odkázal, aby si v budúcnosti pozrel celý rozhovor a neletel Twitterom ako utrhnutý vagón, ktorý sa potrebuje o niečo zachytiť.

Ešte v samotný slávnostný večer holandský futbalista zložil obom konkurentom veľké poklony aj napriek tomu, že je sám so svojím rokom veľmi spokojný. "Bohužiaľ, sú tu hráči ako oni dvaja, ktorí sú až neprirodzení," s úsmevom vysekal poklonu a pokračoval: "Moja kariéra bola dosť odlišná od tej ich. Na scénu som sa dostal neskôr, ale nestratil som vieru vo svoje sny a tvrdo som každým dňom na sebe pracoval,"


Van Dijkovou nielen defenzívnou prácou sa už kochali desiatky tvorcov videí

Spomenutý Ronaldo mal zastúpenie prostredníctvom svojho agenta Jorgeho Mendesa, ktorý ochotne rozdával rozhovory a robil všetko, čo bolo v jeho silách, aby upútal pozornosť na seba a svojho klienta. Triumf Lionela Messiho v ankete zhodnotil veľmi svojrázne: "Cristiano je najlepším hráčom histórie a vy to dobre viete!"

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora