Články - 06.12.2019 10:55

Trápenie Arsenalu pokračuje. Nevyhral už takmer dva mesiace

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Futbalisti londýnskeho Arsenalu včera odohrali svoj zápas pätnásteho kola Premier League. V ňom na domácom trávniku privítali Brighton a fanúšikovia očakávali, že sa negatívna séria zlomí. “Kanonieri” totiž nezvíťazili už od októbra, kedy sa naposledy tešili z troch bodov. Tie si však pripísali do tabuľky v Európskej lige UEFA. V domácej súťaži sú bez víťazstva už presne dva mesiace.

Domáci duel s Bournemouthom 6. októbra tohto roka. To je posledný ligový svetlý moment Arsenalu. Ďalších sedem zápasov hráči londýnskeho klubu pocit víťazstva nezažili. Ak k tomu pripočítame aj tri pohárové merania síl, negatívna šnúra sa zaokrúhli na číslo desať. Zlá fazóna tímu si už svoju obeť našla. Dnes už bývalý tréner Londýnčanov Unai Emery bol po prehre v Európskej lige s Frankfurtom prepustený a kormidla sa ujal bývalý hráč “Gunners” Švéd Fredrik Ljungberg. Otázka znie, dokedy.

Prvé dva zápasy v novej funkcii totiž nezvládol. Remíza na pôde Norwichu a najnovšie aj domáca prehra s Brightonom nepomáha Ljungbergovmu postaveniu a tak o svoju budúcnosť bude musieť poriadne zabojovať. Pred sebou však nemá vôbec ľahkú úlohu. Arsenal sa do konca roka v rámci Premier League stretne napríklad s Manchestrom City, Evertonom, či londýnskou Chelsea. Na Nový rok privíta Manchester United a do toho ešte musí bojovať o postup zo skupiny v Európskej lige. Pre švédskeho lodivoda teda mimoriadne nezávideniahodná situácia.

Tu sa opäť otvárajú špekulácie hovoriace o ďalšom trénerovi, ktorý by mohol na Emirates Stadium zamieriť. Voľných je hneď niekoľko ostrieľaných kormidelníkov a Arsenal rozhodne nie je klub, ktorý by tréneri odmietali. Dlhé roky to síce bol Arséne Wenger starajúci sa o chod v tradičnom anglickom klube, no po jeho odchode sa to zdá sa rúca ako domček z karát. Fanúšikovia si síce často pýtali Francúzov odchod, no po zrealizovaní tejto požiadavky zrejme už niekoľkokrát rozhodnutie klubu oľutovali. Momentálne tak priaznivcom Arsenalu nezostáva nič iné, len dúfať, že sa ich milovaný klub vráti na priečky, o ktoré hral za čias Pirésa, či Henryho.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora