Články - 09.12.2019 09:33

Zopakuje Vardy spanilú jazdu z majstrovskej sezóny?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Anglický reprezentačný útočník a zakončovateľ Leicestru City Jamie Vardy je znovu v neskutočnej forme. Potvrdzuje to v prebiehajúcej sezóne Premier League, v ktorej sa presadil už šestnásťkrát a s náskokom piatich presných zásahov vedie tabuľku strelcov pred druhým Tammym Abrahamom z londýnskej Chelsea.

Čoskoro 33-ročný strelec sa vo včerajšom kole najvyššej anglickej súťaže presadil hneď dvakrát. Na pôde Aston Villy tak výrazným spôsobom prispel k víťazstvu 4:1, ktoré bolo ôsmim v rade pre Leicester. To znamená, že “Líšky” prekonali svoj doterajší klubový rekord. V tabuľke sa nachádzajú na druhom mieste s osembodovou stratou na suverénny Liverpool, avšak tiež s náskokom šiestich bodov pred tretím Manchestrom City.

Vardy je s prehľadom najlepším strelcom Premier League. Presadil sa v uplynulých ôsmich dueloch, čím sa pomaly blíži k vyrovnaniu vlastného rekordu zo sezóny 2015/16. Vtedy sa dokázal strelecky presadiť v jedenástich po sebe idúcich ligových stretnutiach, čím stanovil rekord súťaže. Druhým najlepším strelcom Leicestru v tejto sezóne je záložník James Maddison, ktorý strelil päť gólov.

Rekord spred štyroch sezón si môžete pripomenúť vo videu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora