Články - 21.12.2019 17:13

Príde Zlatan ťahať klub z dna Premier League?

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Budúcnosť Zlatana Ibrahimovica je veľmi vďačnou témou špekulácií a samotný futbalista ju rád priživuje. Hoci sa v marci 2018 odišiel na rok "stratiť" do Ameriky, stále má čo ponúknuť aj v najlepších ligách sveta. A zálusk naňho majú napríklad v Anglicku. Pokiaľ by zapadlo do seba zopár okolností, do úvahy by pripadal jeho nečakaný prestup do Evertonu na ktorého lavičku sa má dostať Carlo Ancelotti. Ten Švéda koučoval už v PSG a spolupráca dvoch známych mien by sa teraz mohla zopakovať.

Spojené štáty pritom opúšťa s niekoľkými provokatívnymi vyhláseniami. Samotnú MLS označil za slabú súťaž, ktorú po jeho odchode bude málokto sledovať, zatiaľ čo športovým fanúšikom v Los Angeles odkázal, aby sa opäť vrátili k bejzbalu, ktorý čaká na svoj šiesty titul vo Svetovej sérii od konca 80. rokov. Kým v Serie A hájil farby až troch rôznych popredných mužstiev, v Španielsku, Holandsku, Francúzsku a Anglicku zatiaľ venoval svoje služby len jedinému. Pohnevať si stihol dokonca aj priaznivcov materského Malmö FF potom, ako zainvestoval do ich ligového rivala, Hammarby IF.

Ani v Premier League by jeho lojalita jednému klubu v platnosti ostať nemusela. Ancelotti po roku opustil Neapol, ale tréneri jeho mena a s jeho úspechmi dlho bez práce neostávajú. Everton je však trochu nezvyčajnou voľbou. Prežíva jeden z horších ročníkov v novodobej histórii a po sedemnástich odohraných kolách ho oddeľujú len tri bodíky od zóny zostupu. Zároveň ide o mužstvo s jednou z najhorších ofenzív v lige a v silách Ibrahimovica rozhodne je napravenie tejto biednej vizitky.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora