Články - 05.01.2020 18:23

Liverpool pred piatimi rokmi rokoval aj s iným trénerským velikánom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Prvý januárový víkend dostal v anglickom FA Cupe do akcie aj najslávnejšie kluby a jedným z top lákadiel bolo liverpoolske derby medzi domácim FC a hosťujúcim Evertonom. Na opačných stranách barikády to spojilo trénerských velikánov a pri tejto príležitosti Carlo Ancelotti prezradil, že v roku 2015 nemal ďaleko k tomu, aby zasadol na lavičku The Reds. Vedenie si to na poslednú chvíľu rozmyslelo a dôveru vložilo do Jürgena Kloppa.

Kým v súčasnosti Liverpool prežíva jedno zo svojich najlepších futbalových období, pred piatimi rokmi to bola úplne odlišná pesnička. Roy Hodgson vydržal vo funkcii trénera necelého pol roka, len o štyri mesiace dlhšie sa zdržal Kenny Dalglish a hoci bol Brendan Rodgers trénerom vyše tri roky, rovnako klub nerozhýbal správnym smerom. Vtedy sa vedenie rozhodlo, že vsadí na veľké osvedčené meno. "Bolo to obdobie, keď som skončil v Reale Madrid a diskutoval som o tom s majiteľmi. Hľadali nového manažéra a myslím si, že stávkou na Jürgena sa rozhodli správne. Odvádza fantastickú prácu v Liverpoole a darí sa im dobre." povedal ostrieľaný kouč, ktorý má okrem hlavného mesta Španielska skúsenosti aj z Juventusu, Chelsea, PSG, Bayernu a naposledy z Neapola.

Ancelotti je jedným z mála manažérov, ktorý dokázal rozbehnutý Liverpool v tejto sezóne zdolať. Zvládol to Neapol v skupinovej časti Ligy majstrov, v domácom prostredí 2:0. Recept na Kloppa však nemá: "Treba streliť viac gólov ako súper. Podali sme vtedy úžasný výkon, a to je cesta. Odohrať štandardný zápas proti nim nestačí," Že bolo angažovanie Kloppa správnou voľbou, dnes už panuje všeobecná zhoda. Ktovie však, aký príbeh by klub písal pod Talianovou taktovkou. V októbri 2015 bol považovaný za jedného z hlavných kandidátov, ale médiá vtedy špekulovali aj o Ronaldovi Koemanovi, Walterovi Mazzarrim, Frankovi De Boerovi, Unaiovi Emerym, Marcelovi Bielsovi či Garrym Monkovi.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora