Články - 08.01.2020 16:11

Odstupné viac ako 30 miliónov eur. Conteho odchod Chelsea poriadne bolel

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Transfermarkt.com

Antonio Conte nie je trénerom londýnskej Chelsea od leta 2018, no napriek tomu zrejme nemá problém s vlastným zabezpečením. V Anglicku pôsobil dve sezóny a po odchode z hlavného mesta zinkasoval poriadne mastné odstupné. Chelsea mu vyplatila viac ako 30 miliónov eur.

V lete 2016 nastupoval taliansky tréner do funkcie v modrej časti Londýna. Na lavičke Chelsea nahradil Holanďana Guusa Hiddinka a hneď vo svojej premiérovej sezóne sa s Londýnčanmi radoval s majstrovského titulu. Ďalšia sezóna však už nebola pre družinu okolo skúseného kormidelníka taká úspešná. Ročník s Chelsea ukončil na piatom mieste a tak sa vedenie klubu rozhodlo siahnuť po novom trénerovi. Conte však neodišiel s prázdnymi rukami. Majiteľ klubu Roman Abramovič musel 50-ročnému koučovi zaplatiť odstupné vo výške viac ako 30 miliónov eur. Od roku 2004, kedy klub prevzal práve ruský majiteľ, musel klub zo Stamford Bridge zaplatiť trénerom v rámci odstupného už viac ako 100 miliónov eur.

Conte si po vyhadzove doprial ročnú prestávku, po ktorej zasadol na lavičku Interu Miláno. V talianskej Serii A sa mu darí výborne, keď sa s Interom aktuálne nachádza na prvom mieste v tabuľke s rovnakým bodovým ziskom aký má druhý Juventus. Radosť z Conteho pôsobenia má určite aj slovenský reprezentačný obranca Milan Škriniar, ktorý pod vedením talianskeho trénera ešte v prebiehajúcej sezóne nechýbal na ihrisku ani minútu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora