Články - 23.01.2020 12:11

Zranil sa najlepší strelec Premier League. Postúpi jeho klub do Ligy majstrov?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Včerajší večerný zápas anglickej Premier League nebol pre Leicester City tým najlepším. "Líšky" síce zvíťazili na domácom trávniku nad West Hamom 4:1, no prišli hneď o dvoch hráčov, ktorí museli nútene striedať už v prvom polčase. Najskôr sa zranil Nampalys Mendy a o pár minút ho nasledoval najlepší strelec súťaže Jamie Vardy.

Obe zranenia prišli za stavu 1:0 pre domácich, keďže sa v 24. minúte presadil Harvey Barnes. Najmä strata Vardyho môže byť pre prekvapenie aktuálneho ročníka veľkým problémom. Bývalý anglický reprezentant sa totiž presadil už sedemnásťkrát a figuruje tak na čele tabuľky strelcov pred druhým Sergiom Agüerom. Na nejakú chvíľu však 33-ročný útočník žiaden presný zásah nepridá.

Podľa slov hlavného trénera Leicestru Brendana Rodgersa by zranenie nemalo byť príliš vážne, no napriek tomu v klube nechcú nechať nič na náhodu. Vardyho zdravotný stav si jednoznačne vyžiada oddych a až potom sa uvidí aké vážne zranenie naozaj je. Šampión spred štyroch sezón sa dlhodobo nachádza medzi elitou v prebiehajúcej sezóne Premier League. Aktuálne okupuje tretie miesto s trojbodovou stratou na druhý Manchester City.

Zdroj: sita

Náskok pred štvrtou Chelsea je však osembodový, čo je pomerne slušný výkon. V porovnaní s piatym Manchestrom United dokonca Leicester nazbieral až o štrnásť bodov viac. Ak teda budú "Líšky" aj naďalej hrať tak ako doteraz, je vysoko pravdepodobné, že im účasť v pohárovej Európe neunikne. Góly Jamieho Vardyho však určite budú na tejto ceste mimoriadne potrebné.