Články - 01.02.2020 13:11

Novinári mu nestačili. Mourinho robil rozhovor sám so sebou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Portugalskému trénerovi Josémou Mourinhovi nechýba sebavedomie ani zmysel pre humor. Nie ojedinele sa dostane do konfliktu s novinármi, no počas nedávnej tlačovej konferencie mal celkom odľahčenú náladu. Témou bolo zimné prestupové obdobie a práca Tottenhamu počas neho. Ešte kým sa médiá dostali k slovu a začali sa pýtať na odchod Eriksena či príchod Bergwijna, otázky začal klásť sám sebe.

Organizátori ešte stále museli doladiť zopár potrebných detailov a Mourinho pritom dobrých pár minút sedel na svojej stoličke. "Prvá otázka - očakávate ešte nejaké posily do konca prestupového obdobia? Prvou odpoveďou je 'nie'," prekvapil samovoľným štartom tlačovky a pobavil tým všetkých prítomných. Neostalo len pri tom. Keď sa veci nehýbali ďalších pár sekúnd, pokračoval: "Ste spokojný s dianím počas tohto prestupového obdobia? Áno, som."

Keď už boli prvé dve očakávané otázky vyčerpané, mohla sa začať časť, v ktorej dostával Portugalčan otázky od iných ľudí. V ostatných troch sezónach bol Tottenham počas zimy veľmi pasívny a do veľkej miery sledoval len dianie v iných kluboch. Rezonoval akurát príchod Lucasa Mouru v januári 2018. Dvadsaťdeväťnásobný anglický reprezentant Danny Rose ročník dohrá na hosťovaní v Newcastle, Christian Eriksen zamieril do Interu Miláno a za 27 miliónov libier prišiel talentovaný holandský ofenzívny záložník Steven Bergwijn. "Je to presne typ hráča, ktorý sa nám hodí v súčasnosti, ale zároveň je vhodný aj pre našu budúcnosť a smerovanie, ktorým sa chceme vydať," pochválil svojho nového zverenca kouč.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora