Články - 05.02.2020 13:55

Má čerstvých 19 rokov a stal sa najmladším kapitánom Liverpoolu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Dlhšie pred včerajším odvetným zápasom anglického FA Cupu bolo jasné, že za Liverpool nenastúpia hráči prvého tímu a klub v tomto dueli nebude viesť Jürgen Klopp. Priestor tak opäť dostali mladí futbalisti, prevažne hráči rezervy, ktorí napokon doviedli momentálne najlepší klub Anglicka do ďalšieho kola. Jednému z hráčov sa dokonca podarilo prepísať klubový rekord. Curtis Jones sa totiž stal historicky najmladším kapitánom A-tímu.

V deň zápasu mal devätnásť rokov a päť dní. Rozhodol predošlé kolo FA Cupu jediným gólom a posunul svoj tím ďalej. Teraz v pozícii kapitána doviedol Liverpool už do osemfinále. Reč je o Curtisovi Jonesovi, ktorý svojimi výkonmi dokazuje, že členom juniorky už nemusí byť dlho. V základe nastúpil aj v úvodnom zápase proti Shrewsbury a dôveru trénerovi Kloppovi splatil gólom na 1:0. Talentovaný Angličan teda má zarobené na slušnú kariéru.

Situácia, ktorú Liverpool zažíva je v Anglicku netradičná. Obrovský náskok na čele tabuľky však môže v posledných kolách Premier League otvoriť dvere do A-mužstva aj mladým hráčom. Jones už v prebiehajúcej sezóne dvakrát do zápasového kolotoča najvyššej súťaže zasiahol, no to stále nemusí byť všetko. Pri aktuálnom 22-bodovom náskoku by totiž zverenci trénera Kloppa mohli potvrdiť titul niekoľko zápasov pred koncom ročníka, čo znamená, že sa na súpiske môžu neskôr objaviť aj ďalší mladíci.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora