Články - 05.02.2020 16:01

Veľký večer mladíkov, hviezdy fandili od notebooku, ak vôbec

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len málokto im veril a ani oni sami pred duelom nežiarili sebavedomím. Anglická Premier League po prvý raz naplánovala zimnú prestávku a požiadala kluby, aby ju dodržovali. Spravil tak aj Liverpool FC, hoci musel hrať súťažný zápas. Tréner Jürgen Klopp sa netajil tým, že sa v kádri neobjaví žiaden člen A mužstva, dokonca ani on sám nebude prítomný na striedačke. Svoj sľub splnil, no namiesto hanby sa zrodil nečakaný postup.

The Reds pred vyše týždňom vo výrazne silnejšej zostave len remizovali v FA Cupe s treťoligovým Shewsbury a zohrať tak museli opakovaný zápas. Hráči si pritom užívali vopred naplánovanú dovolenku na Maledivách a výlety do Ameriky či Spojených arabských emirátov. Pod taktovkou Neila Critchelyho sa do akcie dostali mladíci s vekovým priemerom 18,9 roka. Keď sa ho pred duelom pýtali na zdravotný stav hráčov, ironicky odpovedal: "Mohol by som vám teraz hovoriť mená, ale aj tak by ste ich nepoznali." Viac ako dvadsať rokov mali len štyria členovia základnej zostavy a šlo o najmladšiu zostavu v histórii FA Cupu. V 75. minúte si však Shewsbury dalo nešťastný vlastný gól a ten rozhodol o liverpoolskom postupe do osemfinále.

Cez sociálne siete následne začali chodiť pozdravy a gratulácie klubových hviezd z rôznych kútov sveta. Taký James Milner si zašiel k rieke Severn a víťazstvo sledoval priamo z tribúny. Fabinho gratuloval z Malediv, kam si vyrazil so svojou partnerkou, Adam Lallana sa v približne rovnakom čase hlásil z americkej Floridy, kam si zašiel na zápas basketbalovej NBA. O postupe sa sprostredkovane dozvedel aj Virgil van Dijk, ktorý sa venoval partnerke. Brankár Adrián či tréner Jürgen Klopp fandili nadiaľku pri notebooku.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora