Články - 06.02.2020 16:21

Nepozorného rozhodcu v Anglicku potrestali žltou kartou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový rozhodca Geoff Eltringham píska zvyčajne druhú najvyššiu anglickú súťaž a popri nej občas aj nižšiu ligu alebo pohárové zápasy. Úsmevný moment sa mu prihodil v 30. kole, keď proti sebe stál Preston North End a Swansea City, tabuľkoví susedia, ktorí bojujú o miestenku do play-off o postup do Premier League. V jednom momente vytratil žltú kartu, nevšimol si to a hosťujúci Rhian Brewster ho za to potrestal.

S úsmevom na tvári udelil devätnásťročný útočník arbitrovi žltú kartu predtým, ako mu ju podal. Obaja to vzali ako vtip, no nebýva to pravidlom. Hoci sa to tento raz kmeňovnému hráčovi Liverpoolu prepieklo, za podobné "ponižujúce" gesto v minulosti rozhodcovia už hráčov trestali žltým napomenutím.

Eltringham pritom v zápasoch kartami šetriť nezvykne. V aktuálnej sezóne ich priemerne udelí štyri na jedno vystúpenie a tomuto priemeru ostal verný aj v tomto konkrétnom zápase. Medzi tromi napomenutými hráčmi Swansea pritom bol aj Brewster a vtip na adresu rozhodcu mohol preňho skončiť veľmi zle.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora