Články - 07.02.2020 13:06

Výborný úvod potopili týmto gólom a súpera vrátili do zápasu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Anglický druholigový Hull City ťahá šnúru piiatich prehier a túto bilanciu si nenapravil ani v zápase s Brentfordom City. Poprednému celku súťaže podľahol štvorgólovým rozdielom, a to hostia po dobrom vstupe do akcie hodili súperovi záchranné koleso a dali mu šancu prebrať sa a dostať do hry.

Za dvadsať minút sa Brentford dostal do dvojgólového náskoku, do diania vstúpil dominantným spôsobom a zdalo sa, že dianie dostáva plne pod kontrolu. Hullu sa však ujal prvý strelecký pokus v stretnutí, ktorý až do záverečného hvizdu ostal v štatistikách vedený ako jediné ohrozenie brány. Zadák Ryan Tafazolli pritom sám nepomýšľal na to, že by týmto nákopom mohol rozvlniť sieť. Lenže David Raya jeho "pass" trestuhodne podcenil, prepadol mu popod nohu a bolo 1:2.

Ako je zjavné z videa, ani samotní hráči "Tigrov" nevedeli, či vôbec tento moment oslavovať. Šlo totiž o jednu z mnohých nepresností v rozohrávke a toto konkrétne bol zrejme veľmi nepochopený nákop za obranu. Kým brankár Raya zápas skončil s inkasovaným gólom z jedinej strely, ktorá naňho smerovala, spoluhráčom v ofenzíve sa darilo lepšie, vyhrali 5:1 a sami poslali do minulosti sériu troch duelov bez víťazstva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora