Články - 13.02.2020 20:21

Ako s malými deťmi! Striedanie Evertonu zmarila štucňa

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Príbeh, aký by vedeli rozprávať tréneri mládežníckych kategórií, ale že sa to stane profesionálnemu futbalistovi, tomu sa verí ťažko. Anglický ligový zápas medzi Evertonom a Crystal Palace priniesol komicky zmarené striedanie. Djibrila Sidibého po necelej polhodine hry nepustil na trávnik fakt, že si zabudol obuť ľavú štucňu.

Na obhajobu francúzskeho futbalistu, zrejme nečakal, že sa z lavičky dostane do akcie tak rýchlo. Dôvodom bolo zranenie Thea Walcotta a Carlo Ancelotti zvolil ako náhradníka práve Sidibého. Keď však pri ňom stál za postrannou čiarou, Walcott kríval z hracej plochy a štvrtý rozhodca pripravoval striedanie, možno by si to najradšej rozmyslel. Sám manažér "karameliek" na tento problém Sidibého upozornil, ten následne utekal do šatne zabudnutý kus odevu vziať a domáci si na chvíľu zahrali v oslabení.

S odstupom času sa už liverpoolsky klub môže na tomto probléme len pousmiať. Ešte pred striedaním sa dostal do vedenia a duel nakoniec dotiahol k trom bodom so skóre 3:1. V šiestich ligových kolách počas aktuálneho kalendárneho roka tak prehral len jeden. Viac však mrzí zranenie Walcotta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora