Články - 11.03.2020 11:22

Dúbravka opäť púta pozornosť. Má najviac zákrokov v Premier League

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Po víkendovom 29. kole anglickej Premier League si štatistici tejto súťaže posvietili na najlepších brankárov. Konkrétne sa zaoberali úspešnými zákrokmi jednotlivých gólmanov, čo samozrejme ponúkalo vysoké umiestnenie pre slovenského reprezentanta Martina Dúbravku. Bývalý brankár Žiliny sa napokon umiestnil na prvom mieste, čím sa opäť dostal do povedomia fanúšikov.

Jeho Newcastle totiž patrí medzi tímy, ktoré sú v zápasoch pomerne často strelecky ohrozované. Aktuálne sa nachádza na trinástom mieste v tabuľke a inkasoval 41 gólov. Dúbravka odchytal všetky stretnutia v najvyššej súťaži a len v roku 2020 si na svoje konto pripísal štyri čisté kontá. Celkovo zlikvidoval už 117 streleckých pokusov rôznych súperov a dostal sa tak na čelo spomínanej štatistiky. Za chrbtom nechal napríklad aj brankára londýnskeho Arsenalu Bernda Lena.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

The save-makers ?

Príspevok, ktorý zdieľa Premier League (@premierleague),

Momentálna jednotka slovenskej reprezentácie sa na Britské ostrovy sťahovala začiatkom roka 2018. Pomerne rýchlo si dnes 31-ročný gólman vybojoval stabilnú pozíciu jednotky aj v Newcastli. Hneď vo svojej premiérovej sezóne nastúpil v dvanástich stretnutiach v najvyššej anglickej súťaži a od ročníka 2018/19 už medzi tri žrde žiadneho zo svojich kolegov nepustil.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora