Články - 17.03.2020 22:36

Namiesto ligového zápasu s Chelsea obed pre 850 bezdomovcov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Veľmi pekným gestom sa prezentovala futbalová Aston Villa. Britská vláda pomerne dlho otáľa so striktnejšími opatreniami proti šíreniu koronavírusu a aj Premier League patrila medzi ligy, ktoré ohlásili svoje prerušenie medzi poslednými. Stalo sa tak náhle a zo dňa na deň. Aston Villa pritom už bola pripravená na atraktívny ligový duel proti Chelsea a na štadión boli privezené potraviny na zaobstaranie 850 obedov pre personál a zamestnancov, ktorí mali zabezpečiť hladký organizačný priebeh dňa. Tie neskončili v koši a klub sa rozhodol veľmi pekne ich využiť.

Keďže ich vo Villa Parku v sobotu nemal kto jesť, radosť spravili birminghamským bezdomovcom v širšom okolí športoviska. Možnosť dostali zároveň organizácie, ktoré sa zaoberajú zabezpečením stravy pre ľudí bez strechy nad hlavou. Tie mali možnosť telefonicky sa spojiť so zamestnancom PR oddelenia a dohodnúť s ním vyzdvihnutie balíčkov. Aj Villans pritom netrpezlivo očakávajú ďalšie informácie ohľadom pozastavenej sezóny. Pred prerušením im totiž patrilo zostupové devätnáste miesto, no v ostávajúcich deviatich kolách mali reálnu matematický šancu vyšvihnúť sa až do stredu tabuľky.

Šírenie koronavírusu vytvorilo priestor pre mnohých, aby sa správali ohľaduplnejšie a pomáhali, a to nielen v prostredí domácej karantény. Viacerí športovci, kluby, ale aj osobnosti verejného života investujú nemalé prostriedky do zdravotníckych aj laboratórnych zariadení, ktoré s chorobou bojujú a snažia sa spomaliť alebo prerušiť jej šírenie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora