Články - 19.03.2020 17:33

Premier League prerušená do konca apríla

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

V dnešnom Športe TV JOJ pred záverom videa sa dozviete, že najnovšie informácie.

Najvyššia anglická futbalová súťaž bola pôvodne prerušená zhruba do začiatku apríla. To sa však dnes zmenilo a hráči sa na trávnikoch neobjavia až do konca štvrtého mesiaca v roku. Rozhodnutie vzniklo na základe celosvetovej nákazy, ktorú spôsobuje koronavirus. Hráči, fanúšikovia a všetci zúčastnený budú týmto krokom chránený, no v Anglicku stále veria, že sa súťaže dohrajú.

Futbalová asociácia tiež zrušila doterajšie nariadenie, podľa ktorého mali byť všetky súťaže ukončené najneskôr do 1. júna. Vzhľadom na odložený európsky šampionát sa tak otvára možnosť dohrať európske súťaže v neskorších termínoch, čomu veria aj na Britských ostrovoch. Tam si totiž nepripúšťajú možnosť, že by sa jednotlivé ligy nedohrali.

Podobné kroky sa dajú očakávať aj v ostatných krajinách. Koronavírus sa totiž šíri čoraz viac a to práve na starom kontinente. Nateraz nemožno predpovedať dokedy nákaza potrvá. Čelní predstavitelia súťaži však zostávajú pozitívne naladení a veria, že sa ročníky väčšiny z nich dohrajú.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora