Články - 22.03.2020 08:19

Eric Cantona sa môže vrátiť do Manchestru United

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Hodnotou kádra ide o jeden z "najdrahších" klubov Premier League, počas prestupových období investujú nemalé prostriedky do posíl, na trénerskej stoličke sa vystriedali velikáni tohto remesla, ale výsledky sa už nejaký čas nedostavujú. Manchester United sa preto rozhodol, že sa pokúsi pristúpiť k novým riešeniam. Pomôcť by mohol človek, ktorý si v tomto klube prežil veľké úspechy, bol mu verný päť rokov a dodnes ho pozorne sleduje. Voľba padla na Erica Cantonu.

Bývalý francúzsky reprezentant bol súčasťou manchesterského mužstva na konci 90. rokov a od nového ročníka by mohol pracovať na pozícii ambasádora na Old Trafford. Informáciu, zatiaľ nepotvrdenú, priniesli britské médiá. Podľa nich prebieha na tejto osi intenzívne rokovanie a do začiatku sezóny 2020/21 by malo dôjsť k dohode. Cantona je pritom človekom, ktorý má aj kontroverzné pozadie, a to predovšetkým za svoju prostorekosť. Z futbalu však pred nejakým časom vycúval a viac sa venoval hereckým či dokonca hudobným aktivitám. Vysvetľoval to napríklad aj tým, že ho bolí sledovať súčasných Red Devils.

V decembri minulého kalendárneho roka pustil do éteru ostré vyjadrenia, ktorými si mohol nejedného fanúšika pohnevať. "Manchester United má stále v mojom srdci špeciálne miesto, ale keď sledujem jeho výkony, pripomína mi starca, ktorý sa miluje. Snaží sa, čo mu sily stačia, ale na konci všetkého ostane každý sklamaný," skonštatoval s dodatkom, že tým starým chlapom nemyslí seba. Pokiaľ by sa však naozaj stal členom manchesterských štruktúr, na túto kritiku by sa určite rýchlo zabudlo a priaznivci by si radi pripomenuli štyri tituly majstra Anglicka a dva FA Cupy, ktoré tu dnes už 53-ročný rodák z Marseille vybojoval.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora