Články - 24.03.2020 18:09

Jose Mourinho sa pridal k dobrovoľníkom a roznáša potraviny

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Mnohí ľudia začali v období koronavírusu uvažovať trochu inak a keď bude táto pandémia prekonaná, možno pocítime zmenu k lepšiemu. Pomoc v rôznych formách začali realizovať aj hviezdy futbalového prostredia, medzi nimi tréner, o ktorom by to možno povedal málokto. Chvíľami arogantne pôsobiaci kouč José Mourinho sa v Londýne pridal ku skupinám dobrovoľníkov a zabezpečuje potraviny pre dôchodcov či zdravotným stavom ohrozeným ľuďom, ktorí nesmú vychádzať zo svojich domovov.

Hoci ide už o niekoľko dní trvajúcu aktivitu, do médií prenikla až teraz a Portugalčan si za to vyslúžil veľkú pochvalu. Nasadil si rúško, rukavice a pripravuje balíky s nákupom, ktoré následne roznáša najmä v oblasti severného Londýna. Starší ľudia majú nariadenú dvanásťdňovú domácu karanténu a v takej situácii sa potraviny rýchlo míňajú.

"Pomáham organizáciám Age UK a Love Your Doorstep. Samozrejme, aj vy môžete byť dobrovoľníkmi alebo aspoň darcami peňazí či jedla," odkázal cez sociálnu sieť. Spoločnosť Enfield, ktorej sa stal dočasným členom, pritom sídli neďaleko tréningového centra Tottenhamu. Hoci nejde o futbal, no miesto výkonu práce tým výrazne nezmenil.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora