Články - 25.03.2020 08:11

"A City United": manchesterské kluby spojili sily v boji s pandémiou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Malichernosti, akými sú napríklad klubová príslušnosť, idú v súčasnosti bokom a parádnym spôsobom to dali najavo dva futbalové kluby z Manchestru. Tie sa spojili iniciatívou "A City United", ktorú možno preložiť ako "jednotné mesto", no zároveň ide o slovnú hračku s názvami oboch celkov. Rovným dielom sa červený a modrý celok poskladali na čiastku 100 tisíc libier, ktoré investovali do potravinových bánk v manchesterskej oblasti. Pred obomi štadiónmi navyše bolo možné stretnúť dobrovoľníkov, ktorí na dobrú vec zbierali finančné prostriedky. Dialo sa tak predovšetkým pred domácimi duelmi, no na dlhý čas posledný sa na Old Trafford hral 8. marca. Zhodou okolností, bol to práve vzájomný duel týchto celkov.

Hoci si to priznávala veľmi neochotne, aj Veľká Británia pocítila silný zásah šíriacou sa pandémiou. "Sme hrdí na našich fanúšikov, ktorí hrajú dôležitú úlohu pre naplnenie potravinových bánk a pomáhajú fungovaniu charitatívnych organizácií," vyhlásil v oficiálnom stanovisku klub z Etihad Stadium, ktorého posledné domáce vystúpenie je ešte z 19. februára. Jeho priaznivci sú napriek tomu aktívni a snažia sa pomáhať, ako je to len možné. Konkurovať si s organizáciami priaznivcov Red Devils by bolo nezmyslom, preto sa všetky tieto aktivity združili pod jednu strechu.

Po regióne na severozápade krajiny vzniklo viac ako 1200 centier, z ktorých možno distribuovať potraviny do najviac zasiahnutých oblastí alebo medzi starších či zraniteľných ľudí. Oba manchesterské tímy zároveň pravidelne cez svoje kanály na sociálnych sieťach vyzývajú ľudí, aby sa správali zodpovedne, chránili tým nielen svoje zdravie, ale najmä ostatných. Jedine takýmto spôsobom sa bude dať koronavírus poraziť a vrátiť sa k aktivitám, ktoré obe komunity milujú najviac.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Manchester United (@manchesterunited),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora