Články - 26.03.2020 20:41

Čudné myšlienkové pochody Walkera: Etihad Stadium by naplnil lasagnami

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

História nás naučila, že pobyt na samote môže priniesť veľké myšlienky a diela. Vyznával to francúzsky filozof René Descartes, vznikol tak cyklus noviel Dekameron od Giovanniho Boccaccia a mnoho ďalších pozoruhodných literárnych či umeleckých diel. Popri tom však vzniklo aj veľa balastu, na ktorý sa rýchlo zabudlo. V dobe internetu a sociálnych sietí je však takýmto absurditám často venovaná veľká pozornosť a takej sa teší aj futbalista Kyle Walker. Ten sa veľmi zjednodušene zamyslel nad vyhlásením anglickej Futbalovej asociácie, ktorá chcela využiť svoj národný štadión, aby "nakŕmila" ľudí v núdzi.

Podstatou peknej myšlienky bolo využitie exkluzívnych futbalových priestorov v dobe prerušenia súťaží na to, aby tam boli uskladnené a následne distribuované potraviny či hotové jedlá do celého Londýna. Britániou sa však začal šíriť absurdný hoax, v ktorom chlapík hlasovou správou na WhattsApe informoval, že FA pripravuje plán na upečenie obrieho pekáča lasagní, ktorými štadión naplní, a hľadajú sa dobrovoľníci. Ako hoax či vtip sa to začalo šíriť celou krajinou a vo veci šírenia poplašnej správy dokonca začali konať aj úrady. Samotná Football Association sa k veci vyjadrila a informáciu dementovala.

Lenže myšlienka zaujala pravého obrancu Manchestru City. Pokiaľ čelní predstavitelia anglického futbalu nedovolia upiecť lasagne na Wembley, chce to zrealizovať na Etihad Stadium. Príspevkom na Twitteri, na ktorom vo Photoshope zmenil domovský stánok Citizens na pekáč, pobavil množstvo fanúšikov, no vtip sa začal pomerne rýchlo otáčať proti jeho radom. "Sen každého hráča City - plný štadión," začali masívne šíriť diskutéri. Ide o pomerne starý vtip o tom, že modrý klub z Manchestru je umelo vytvorený a bez fanúšikovskej základne. Realita je taká, že jeho priemerná ligová návšteva počas sezóny 2019/20 bola piata najvyššia v Premier League (54 391) a prevyšovala Liverpool i Chelsea.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora