Články - 29.03.2020 19:55

Najpokornejší futbalista planéty oslavuje narodeniny

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Youtube

Patrí k najpokornejším futbalistom na svete, čo potvrdzujú jeho spoluhráči. Na svojom konte má titul majstra sveta, dva triumfy v anglickej Premier League, jeden zisk trofeje v Európskej lige UEFA a raz sa tiež stal futbalistom roka vo Francúzsku. O kom je reč? Možno to tušíte. Narodeniny dnes oslavuje N’golo Kanté.

Vzrastom nižší záložník uchvátil futbalový svet najmä v sezóne 2015/16, kedy získal prekvapivý titul v anglickej Premier League s Leicestrom. Patril k najdôležitejším hráčom v tomto ročníku a výraznou mierou tak prispel k historickému úspechu. Ešte predtým však pôsobil vo Francúzsku, kde začínal v tíme Boulogne a pokračoval v Caen. Následne jeho anabáza kontinuálne pokračovala na Britských ostrovoch.

V Leicestri sa dlho nezdržal, keďže okamžite po majstrovskej sezóne zaostrila na tohto stredopoliara londýnska Chelsea. Klub z hlavného mesta šikovného tvorcu hry získal a Kanté v tíme Franka Lamparda pôsobí dodnes. Dnes 29-ročný futbalista si podmanil futbalový svet svojou skromnosťou a pokorou, čo viackrát potvrdili aj jeho spoluhráči. Kanté je jednoducho poctivý pracant, ktorý ku šťastiu nepotrebuje veľa.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora