Články - 30.03.2020 12:41

Boli bez straty bodu, rozhodnutie FA ich pripraví o postup

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Zaujímavou otázkou pred štartom sezóny 2020/21 bude doladenie zostupov či postupov. Niektoré súťaže totiž mali v tabuľke beznádejne posledné tímy, pre ktoré by bol zosun o súťaž nižšie čiastočným vykúpením. Naopak, nižšie súťaže majú viacerých suverénnych lídrov, ktorí dlhé mesiace verejnosť presviedčali, že patria do lepšej spoločnosti. Keďže však nebol ročník dotiahnutý do konca, vypadnutie či postup neboli spečatené. V Anglicku oznámili, že sa tým budú zaoberať v štyroch najvyšších ligách a ostatné tímy budú pokračovať tam, kde hrali doteraz. To je mimoriadne krutá správa pre mužstvo Jersey Bulls FC. To nestratilo ani bod a pred sebou malo ešte záver sezóny.

"Sú to mimoriadne náročné podmienky pre anglický futbal a všetky naše rozhodnutia boli prijaté s najlepším záujmom pre tento šport. Našimi cieľmi vždy bude zabezpečovanie bezpečia aj pohodlia pre kluby, hráčov, personál, rozhodcov, dobrovoľníkov aj fanúšikov," píše sa v stanovisku Futbalovej asociácie, no celok z Normanských ostrovov si o tom môže myslieť svoje. Do koša bolo opakom ruky hodené 33-týždňové úsilie, na ktorého konci mal byť postup. Počas tohto obdobia Bulls vyhrali všetkých 27 stretnutí Combined Counties Football League Division One a mali pritom fantastický rozdiel skóre +92. Na vyše dvadsaťbodový náskok však môžu zabudnúť a pôjde sa odznova.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Jersey Bulls FC (@jerseybullsfc),

Pod hlavičku FA patrí obrovské množstvo súťaží naprieč celým Anglickom a mužstvo z Jersey nie je jediné, ktoré sa ocitlo v pozícii ohrdnutého ašpiranta na postup. Podobný príbeh si prežili aj ďalšie tímy z nižších líg - Vauxhall Motors FC a South Shields, ktorí tabuľke kraľovali s dvojciferným náskokom, no nikoho vo vedení anglického futbalu to nezaujímalo. Posledný spomenutý celok sa však s verdiktom nehodlá zmieriť. "SSFC bude v čo najkratšom možnom termíne kontaktovať FA a hodlá podniknúť aj právne kroky. Bez ohľadu na toto hrozivé rozhodnutie, klub bude pokračovať, ako doteraz, avšak toto rozhodnutie má obrovský finančný dopad. Investovali sme veľké finančné prostriedky do viacerých oblastí a strata postupu ovplyvní viaceré naše predpokladané budúcosezónne príjmy," hneval sa na Twitteri prezident klubu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora