Články - 20.04.2020 19:00

Aj keď sa nehrá, v Premier League je rušno

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: sita

Svet športu zatiaľ zostáva s výnimkami paralyzovaný pre pandémiu koronavírusu, napriek tomu v mediálnom priestore opäť kolujú dohady o možných transferoch hráčov naprieč európskymi futbalovými klubmi. A nejde len o len tak hocaké mená. Sumár priniesol portál BBC Sport.

Talianske periodikum Corriere Dello Sport informoval o záujem Juventusu Turín o kanoniera anglickej reprezentácie a Tottenhamu Hotspur Harryho Kanea. Podľa anglického denníka Daily Mail sa o služby Kanea už nezaujíma španielsky Real Madrid, dôvodom má byť finančná kríza spôsobená pandémiou koronavírusu. Podľa španielskeho denníka AS plánuje Real predať až šiestich hráčov prvého tímu vrátane Garetha Belea či Jamesa Rodrígueza.

Manchester United sa podľa The Sun dohodol na spolupráci s krídelníkom Jadonom Sanchom, no ešte musí rokovať s nemeckou Borussiou Dortmund o výške odstupného za 20-ročného mladíka.

Rovnaké médium prinieslo tiež správu, že Arsenal Londýn by mohol ponúknuť španielskemu Atléticu Madrid útočníka Alexandra Lacazetta ako súčasť výmeny za ghanského stredopoliara Thomasa Parteyho. "The Gunners" sa údajne zaujímajú aj o španielskeho krídelníka Rodriga Morena z FC Valencia.

Arsenal a aj Manchester United tiež údajne zvažujú, či nevstúpia do boja o francúzskeho útočníka Ousmana Dembelého z FC Barcelona. United tiež pridali do svojho hľadáčika nemeckého stredopoliara Kaia Havertza z Bayeru Leverkusen.

Podľa anglického Mirroru klub Newcastle United, v ktorom pôsobí slovenský reprezentačný brankár Martin Dúbravka, je pripravený v lete minúť viac ako 200 miliónov eur na nových hráčov. Stane sa tak len v prípade, ak sa podarí zrealizovať plánovanú zmenu na poste vlastníka.