Články - 29.04.2020 23:48

Lampard mu nedá pokoj. Potenciálnej posile volá takmer denne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Poriadnou vytrvalosťou, hraničiacou až s otravnosťou, sa prezentuje Frank Lampard. Manažér londýnskej Chelsea pomýšľa na posilnenie kádra a medzi svojimi zverencami by veľmi rád videl Driesa Mertensa. 32-ročný útočník je hráčom Neapola, no kopia sa reči o jeho možnom odchode. Dôvodom je kontrakt, ktorý platí len do leta a k jeho predlžovaniu sa akosi neschyľuje. Zo zaujímavých ponúk si pritom môže vyberať a The Blues musia spraviť pomyselný krok naviac, aby ho získali.

Lampard sa to snaží vyriešiť pravidelnými telefonátmi. Mertens pôvodne avizoval zotrvanie v Neapole, no jeho manažér ho začal ponúkať viacerým klubom zo zahraničia, čím sa vzťahy medzi ním a vedením naštrbili. Médiám to prezradil agent 90násobného reprezentanta Belgicka. V Londýne mal pôvodne nahradiť Oliviera Girouda, no tomu bola nakoniec predĺžená zmluva a tak by mohol po Francúzovom boku doplniť palebnú silu.

Súčasťou neapolského kádra je Mertens od sezóny 2013/14 a po odchode Mareka Hamšíka dokázal slovenskú hviezdu dotiahnuť v tabuľke historických strelcov na 121 góloch. Je pomerne pravdepodobné, že sa odchovanec Anderlechtu už na čele osamostatniť nestihne.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora