Články - 02.05.2020 21:08

Ovláda tri kľučky a na brazílskeho Ronalda sa nechytá, hovorí bývalý spoluhráč

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bývalému francúzskemu futbalovému obrancovi Mikaelovi Silvestrovi sa dostalo tej cti zahrať si počas kariéry s brazílskym zakončovateľom Ronaldom aj portugalskou hviezdou Cristianom Ronaldom. Pre anglické médiá dostal nedávno priestor túto dvojicu porovnať a na svojho bývalého spoluhráča z Manchestru United nebral žiaden ohľad. Hoci si pamätá len jeho počiatky vo veľkom futbale v rokoch 2003 až 2008, sledoval aj zvyšok jeho kariéry. Tvrdí, že na brazílsku legendu sa kvalitatívne nechytá.

Silvestre nastupoval s Ronaldom na konci 90. rokov v Interi Miláno a spoločne neboli pri žiadnom klubovom úspechu modro-čiernych. Napriek tomu bol z jeho umenia unesený. "Bol nezastaviteľný a úplne oprávnene mu patrila prezývka 'El Fenomeno'. Hral som proti Messimu a aj s Cristianom Ronaldom, ale toto bola iná úroveň, čo sa týka rýchlosti a realizácie všetkého," porovnal bývalý stopér, ktorý svojho času nastupoval aj za Rennes, Arsenal či Werder Brémy. Detailnejšie sa potom povenoval aj porovnaniu Ronaldov: "Cristiano má tri, možno štyri kľučky, ktoré využíva vo väčšine súbojov. U Ronnieho to však bolo vždy niečo odlišné a nové,"

Podobnú odpoveď svojho času dal aj tréner José Mourinho, ktorému sa rovnako pošťastilo koučovať Portugalčana aj Brazílčana. Hoci s Juhoameričanom trávil len krátke obdobie, jeho odpoveď bola rovnaká, ako Silvestrova: "Cristiano Ronaldo aj Leo Messi majú dlhšie kariéry a je pozoruhodné, že sa dokázali udržať na najvyššej úrovni pätnásť rokov. Avšak, ak hovoríme výlučne o technike a talente, nikto sa nevyrovnáva Ronaldovi Nazáriovi," povedal o útočníkovi, ktorý v sezóne 1996/97 v Barcelone nastrieľal 47 gólov v 49 vystúpeniach a o rok neskôr v Interi zaznamenal 34 gólov v 47 súťažných zápasoch.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora