Články - 15.05.2020 16:57

Kto to vypije? Londýnske kluby vyčíslili objem piva, ktorý sa nepredá

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Nejedno srdce pivkára zakrvácalo, keď sa dostalo k najnovším informáciám od bufetárov z londýnskych futbalových štadiónov, ktoré počas duelov pracujú na plné obrátky. Nezaopatrených malo ostať až sedemtisíc sudov, ktoré boli dlho v pohotovosti pre prípadné rýchle obnovenie súťaže a ich rozpredanie po pohároch by v súčte vynieslo približne trojmiliónový obrat. Dôvodom je, že spoločnosti zásobujú štadióny objemom piva na štyri domáce duely vopred. Náhle prerušenie programu znamenalo, že sudy ostali od druhého marcového týždňa v skladoch.

Problém nehlásia len výčapy v klubovom areáli, ale aj okolité podniky. Mnohé z nich neboli pripravené na náhle zatvorenie a neochotne priznávajú, že zariadenia, čerpadlá či pípy neboli od posledného použitia práve dokonale vyčistené. To na nich teraz narobí veľkú škodu a náprava bude stáť nemalé finančné prostriedky. V tomto bode sa dá kriticky poznamenať, že si za to prevádzkovatelia môžu tak trochu sami, ale čo s tým nevypitým pivom? Londýnske futbalové štadióny hovoria o 700 tisíc pint, čo je v prepočte takmer 398 tisíc litrov. Takto vyzerajú zásoby na štyri domáce zápasy pre štadióny v hlavnom meste Anglicka.

Rovnako ako kluby, aj puby a bufety budú vedieť presné finančné straty vyčísliť až vtedy, keď sa koronavírové opatrenia skončia a bude zrejmé, v akej miere sa všetko obnoví, vrátane záujmu samotných fanúšikov či návštevníkov. Najnovšie informácie hovoria o plánovanom reštarte Premier League 12. júna, k čomu dala vo štvrtok povolenie aj britská vláda. Všetko, samozrejme, pri zabezpečení maximálnych bezpečnostných a hygienických opatrení. Situácia sa však vo svete mení veľmi rýchlo a úradné rozhodnutia môžu byť veľmi rýchlo "spláchnuté", pokiaľ by sa dramaticky zvýšili počty úmrtí či nových prípadoch infikovaných.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora