Články - 16.05.2020 08:26

Stáva sa aj najlepším: Premier League vybrala najväčšie spálené tutovky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Športové súťaže sa väčšinou snažia na internete samé seba prezentovať tým najlepším, čo ponúkajú. Pokiaľ však ide o jednu z najlepších futbalových líg sveta a svojim postavením si je dostatočne istá, nebojí sa zverejniť aj nevydarené momenty. Aj Sergio Agüero, Fernando Torres, Cristiano Ronaldo či Luka Modrić sú len ľudia, dokážu sa pomýliť aj v stopercentnej tutovke a fanúšikovi sa občas až rozum zastavuje.

Vo výbere "zažiaril" napríklad aj hviezdny Argentínčan Agüero z Manchestru City, ktorý v zápase s Chelsea nedokázal loptu doťuknúť do poloprázdnej brány zo vzdialenosti približne dvoch metrov. Samého ho však v tom nenechal Serge Aurier z Tottenhamu, ktorý sa v podobnej pozícii pošmykol na lopte a ani nezakončil alebo Fernando Torres, Romelu Lukaku či Dele Alli, ktorí si poľahky obišli brankára a ostávalo už len trafiť prázdnu bránu. Pobavil aj Nwankwo Kanu, niekdajší útočník West Bromwichu, ktorý prekopol zo vzdialenosti, z akej sa snáď strele ani taký sklon dať nedá.

"Šokujúce minely", ako liga nazvala toto video, obohatili aj dvaja neskorší držitelia Zlatej lopty. Chorvát Luka Modrić v čase svojej tottenhamskej anabázy nedorazil loptu v stopercentnej šanci zhruba z bieleho bodu, Cristiano Ronaldo v Manchestri United pohrdol prihrávkou na hranicu päťky a loptu poslal ponad brvno. Z veľkých mien z radov aktérov možno doplniť aj Kevina De Bruyna, Raheema Sterlinga a Alexisa Sáncheza. Jednoducho povedané, aj veľké futbalové hviezdy občas niečo pokazia. Dôležité však je, že pridajú množstvo situácií, ktoré zvládnu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora