Články - 20.06.2020 14:33

Nastane od budúcej sezóny nadvláda Chelsea?

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Instagram

Boje v aktuálnej sezóne anglickej Premier League sú už s najväčšou pravdepodobnosťou ukončené. Najbližšie k titulu má Liverpool a len zázrak ho oň môže pripraviť. Kluby by sa preto zrejme už mali zamerať na nasledujúci ročník, ktorý môže byť diametrálne odlišný. Práve na tom začala pracovať londýnska Chelsea. “The Blues” zbroja ako sa len dá a v sezóne 2020/21 by mohli byť jedným z ašpirantov na zisk titulu.

V prvom rade treba spomenúť, že klub z hlavného mesta Anglicka disponuje kvalitným kádrom už teraz. Nie je to síce éra Johna Terryho, Franka Lamparda či Didiera Drogbu, no mužstvo má k dispozícii mladých a talentovaných hráčov ako sú Mason Mount, Tammy Abraham či Christian Pulisic. Ak k tomu doplníme ešte skúsenejších futbalistov ako sú Ngolo Kanté alebo César Azpilicueta, môže z toho byť veľmi pekná skladačka. Pri pohľade na výsledky to však je nedostačujúce. O viac ako tridsaťbodovej strate na Liverpool je zrejme zbytočné hovoriť, no manko dvanástich bodov na Manchester City už stojí za zváženie. Takéto výsledky vedenie klubu určite netešia.

Práve preto si čelní predstavitelia Chelsea uvedomili, že je čas na zmenu. Hovorí sa o odchodoch niektorých hráčov, či už to je Willian alebo Olivier Giroud. Dôležitejšie však budú príchody, ktoré si Londýnčania budú môcť naplno užiť po dlhšom zákaze. Už v tomto momente je totiž jasné, že klub posilnia minimálne dvaja hráči. Z Ajaxu Amsterdam príde mimoriadne talentovaný Hakim Ziyech a najnovšou prestupovou bombou je príchod nemeckého zakončovateľa Tima Wernera z Lipska. Pri pohľade na tieto mená fanúšikovia Chelsea zrejme aj zabudli, že Willian so Giroudom majú odísť. Kľúčové však bude či sa obe zvučné posily dokážu v Premier League rýchlo aklimatizovať.

Werner je totiž zvyknutý hrať na hrote spolu s niekym, čo by ale nemusel byť veľký problém. Dopĺňať ho môže mladý Tammy Abraham a všetko je vyriešené. Štýl futbalu v Nemecku a v Anglicku je však iný a to môže byť ďalšia komplikácia pre streleckú hviezdu. Naopak Ziyech dostane príležitosť potvrdiť svoje kvality v elitnej súťaži. Londýnčania by ale mali premýšľať aj nad posilnením defenzívy. Len v tejto sezóne totiž inkasovali až 39-krát, čo je naozaj vysoké číslo vzhľadom na to, že ešte zostáva odohrať deväť kôl. Ako to ale vedenie vyrieši, zostáva nateraz nezodpovedanou otázkou. Minimálne v ofenzíve však bude Chelsea v budúcej sezóne patriť k najobávanejším tímom Premier League.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora