Články - 21.06.2020 12:33

Liverpool sa môže priblížiť k vysnívanému titulu

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Futbalisti anglického klubu FC Liverpool dnes môžu urobiť výrazný krok na ceste za vytúženým titulom. Vo večerných hodinách ich totiž čaká derby zápas na pôde Evertonu a v prípade víťazstva môže “The Reds” deliť od historického titulu už len jediná výhra. Napriek tomu, že zrejme nikto nepochybuje o tom, že Liverpool titul získa, stále sa čaká na definitívnu bodku.

Tá mohla prísť už dnes, ak by Manchester City v stredu zaváhal v súboji s Arsenalom. To sa však nestalo a tak sa majstrovské oslavy družiny okolo Jürgena Kloppa odkladajú minimálne o jedno kolo. V prípade, že dnes Liverpool zvíťazí, bude mať 25-bodový náskok práve pred City. Úhlavný rival však má zápas k dobru, čo znamená, že ani v ďalšom kole sa ešte titul definitívne oslavovať nemusí. Oba konkurenčné tímy však ešte v najbližšom programe čaká vzájomný duel.

Liverpool čaká na majstrovský titul už od sezóny 1989/90. S najväčšou pravdepodobnosťou tak prelomí tridsaťročné čakanie a to najmä vďaka trénerovi Kloppovi a jeho výborne vyskladanému tímu. Hráči ako Salah, Mané, van Dijk či Alisson vytvorili skvelú partiu, ktorá sa oduševnene pustila za honbou na titul. Tá bude zdá sa úspešná, no ešte tomu chýba definitívna čerešnička na torte. O tom či môže anglickej Premier League uškodiť dominancia jedného tímu sa rozprávali aj naši komentátori v jednom z najnovších dielov Huste.tv podcastu, ktorý nájdete aj na tradičných podcastových platformách.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora