Články - 26.06.2020 21:06

Desať momentov sezóny, ktoré Liverpoolu vyhrali titul

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Liverpoolsky futbalový klub ukončil dlhočízne tridsaťročné čakanie na titul a už dnes je zrejmé, že z Kloppa, Salaha, Maného, Allisona či Van Dijka sa stanú v meste obrovské modly. Od posledného získaného titulu sa pri kormidle vystriedalo deväť rôznych manažérov, no počet trofejí z domácej súťaže dlho ostal na osemnástich. Zmena prišla až pod taktovkou nemeckého stratéga a ide o najjednoznačnejší titul v novodobej histórii Premier League. Sedem kôl pred koncom majú The Reds 23-bodový náskok a sú presvedčení, že v mužstve zavládne úplne nová a mimoriadne úspešná éra.

Internet zaplavili videá z osláv hráčov aj fanúšikov, ktorí za týchto okolností úplne zabudli na koronavírus aj hygienicko-bezpečnostné opatrenia. Radosťou prekypuje aj samotný tím, ktorý pre svoj youtube kanál pripravil zaujímavé video o desiatich momentoch, ktoré rozhodli o zisku titulu. Vyzdvihol v ňom prínos viacerých dôležitých hráčov, na čele s kapitánom Jordanom Hendersonom, nestarnúcim Jamesom Milnerom, krajnými obrancami Andym Robertsonom a Trentom Alexandrom Arnoldom a ofenzívnymi oporami, ako je Sadio Mané či Mohamed Salah.

Za prvý z najdôležitejších momentov Liverpool označil odraz z minulej sezóny. V jej záverečných sedemnástich kolách ani raz neprehral a po výhre nad Wolverhamptonom v 38. kole Klopp okamžite hlásal optimizmus a presvedčenie, že od augusta bude nastolený trend pokračovať. Tak sa aj stalo a kopili sa náročné víťazstvá vo vydretých zápasoch. Takým bola napríklad septembrová výhra nad Sheffieldom United. "Červení" sa stali kráľmi obratov a záverov stretnutí, v ktorých dokázali zbierať kľúčové body. To je nezištný predpoklad pre úspech v nabitej a vyrovnanej Premier League, popri ktorej popredné tímy pôsobia aj vo dvoch domácich pohároch či pohárovej Európe.

Čerstvý anglický šampión neprehral ani jeden z dvoch vzájomných zápasov s Manchestrom United, pričom na Old Trafford zachraňoval bod až v 85. minúte. Keď v novembri zdolal doma svojho najvážnejšieho prenasledovateľa, Manchester City, výsledkom 3:1, o titule sa už hovorilo celkom nahlas. Pribudla presvedčivá výhra v mestskom derby 5:2, rozstrieľanie Leicesteru 4:0, plný bodový zisk aj z pôdy Tottenhamu a domáca derby výhra nad United 2:0. Vo výbere nemôže chýbať ani "definitíva", ktorú Liverpool spravil na vyľudnenom Anfielde proti Crystal Palace. "Prejavili sme našim skvelým fanúšikom rešpekt a hrali sme tak, akoby boli na tribúnach," konštatoval hrdý tréner po zápase. Na druhý deň Manchester City prehral na pôde Chelsea 1:2 a prvé miesto bude nezmeniteľné.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora