Články - 27.06.2020 11:01

Leeds mal čo vysvetľovať. Na tribúne bola tvár známeho teroristu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Neprítomnosť fanúšikov na viacerých anglických štadiónoch kompenzujú nahranou atmosférou z reproduktorov a samotné tribúny sa plnia vlajkami, plagátmi či figurínami. K poslednej možnosti sa uchýlil Leeds United, ktorý bojuje o priamy postup do Premier League. Fanúšikovia mohli naposielať svoje fotografie, ktoré boli následne natlačené na pevné dosky a tie boli rozmiestnené po celom priestore 38-tisícového Elland Road. Priestoru na kontrolu či cenzúru veľa neostalo, a to bola chyba. Vždy sa totiž nájde "troll", ktorý si z podobnej akcie spraví žart a tento raz to bolo poriadne nemiestne.

Počas príprav na domáci duel s Fulhamom, ktorý navyše bude dôležitým súbojom o pozície v popredí, sa na niekoľkých fotografiách a videách objavila podobizeň Usámu bin Ládina. Fanúšikovia na sociálnych sieťach okamžite na svetoznámeho teroristu, ktorý bol zavraždený v máji 2011, upozornili. Vedenie anglického klubu tak malo čo vysvetľovať a skrylo sa za neopatrnosť a nedôslednosť pri kontrole figurín. Jednoducho svojim fanúšikom verilo, že posielajú svoje vhodné fotografie.

Následne Leeds prostredníctvom svojho webu informoval, že bin Ládin bol z tribúny odstránený a zároveň bola vykonaná kontrola, či sa náhodou na rozmiestnených doskách nenachádzajú aj ďalšie nevhodné postavy a osobnosti. Pridal ospravedlnenie a pozornosť následne už preniesol na súboje v rámci League Championship. Účastník najvyššej súťaže spred šestnástich rokov je v tesnom boji o prvú priečku s West Bromwichom, no obaja môžu priamo postúpiť medzi anglickú futbalovú elitu. Brentford, Fulham alebo Nottingham Forest držia miestenky do play-off a sedem kôl pred koncom majú značnú stratu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora