Články - 30.06.2020 15:01

Akinfenwa na tréningu v drese Liverpoolu: Pokutu zaplatím rád

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Futbalový útočník Adebayo Akinfenwa, neoficiálne titulovaný ako najsilnejší futbalista sveta, sa netají svojou fanúšikovskou príslušnosťou k Liverpoolu. Sám síce nikdy nehral lepšiu ako tretiu najvyššiu súťaž, no napriek tomu svojou postavou a aj vtipnými príspevkami na sociálnych sieťach pútal pozornosť a v povedomí bežného priaznivca sa jeho meno či tvár bez pochýb nachádza. Všetko aj napriek tomu, že ďalšie meno z kádra Wycombe, Wimbledonu alebo Northamptonu by ste zrejme nepridali.

Keď mal ako hráč Wimbledonu možnosť zahrať si v januári 2015 v FA Cupe proti svojmu milovanému klubu, radosťou bol celý bez seba. V predzápasovom vyjadrení povedal, že pokiaľ si niekto bude chcieť vymeniť dres so Stevenom Gerrardom, doláme mu obe ruky a na kapitána The Reds si brúsi zuby on sám. Akinfenwa pri prehre 1:2 strieľal jediný gól svojho tímu a s kapitánom súpera sa po zápase naozaj stretol. Keď sa obľúbený tím dočkal prvého titulu, odkedy je robustný hráč na svete, patrične to oslávil a v drese čerstvého šampióna prišiel aj na tréning Wycombe. V obklopení spoluhráčov nahral krátke video, na ktorom sa kochal tým, aký je šťastný a že prvý raz v živote rád uhradí pokutu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Only time I’ve been happy to pay a club fine!! ?????????? @liverpoolfc Champions ?????? #YNWA #BeastMode

Príspevok, ktorý zdieľa Adebayo Akinfenwa (@realakinfenwa),

Neskôr priznal, že nepočítal s tým, aké drahé bude porušenie dress codu, navyše v klubovom odeve konkurenčného tímu v hierarchii anglických súťaží. "Rád som zaplatil pokutu, už som to dokonca aj uhradil trénerovi. Dnes dostávam veľa nenávistných správ, ale všetko je úžasné a prijímam to," napísal na svoj instagramový profil. Londýnsky rodák v minulosti už viackrát žartoval o tom, že by sa rád Liverpoolu upísal a bol by s obrovským náskokom najskromnejším a najlacnejším hráčom v zostave. Zároveň ho to však ťahalo aj do wrestlingového sveta, kde má dvere pravdepodobne stále otvorené. Po aktuálnej sezóne mu končí zmluva s Wycombe, nastrieľal zaň 10 gólov a pomohol k účasti v play-off o účasť v League Championship.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora