Články - 02.07.2020 19:52

Liverpoolčania nemôžu ani zaviazať šnúrky De Bruynovi

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bývalý futbalový stredopoliar Danny Murphy pôsobil päť rokov vo farbách FC Liverpool a odohral zaň vyše dvesto súťažných stretnutí. Napriek tomu mu toto mužstvo nepriľahlo priblízko k srdcu alebo sa len snaží byť k nemu prísny počas analytických štúdií britského vysielateľa. Témou bolo, či Manchester City po prehranej naháňačke o titul vytlieska Liverpoolčanov pri nástupe na štvrtkový zápas 32. kola a vytvorí im povestný "guard of honour", ako sa to šampiónom občas zvykne robiť.

Murphyho stanovisko bolo úplne jednoznačné a považuje to za nezmysel. Hoci spravil Jürgen Klopp kvantum práce a pred zápasom bol medzi súpermi 23-bodový tabuľkový rozdiel, väčšina členov kádra by stále mala vzhliadať k obrovským hviezdam, ktoré má v kádri manchesterský tím. Osobitne sa zameral najmä na stred poľa, kde Fabinho, Keita alebo Wijnaldum prežívajú druhý alebo tretí rok vo veľkom futbale a nevie si preto predstaviť, že im bude futbalista formátu Kevina de Brunya skladať poklonu a tlieskať. Hoci Pep Guardiola už s predstihom avizoval, že čestný nástup The Reds dostanú, pretože si ho zaslúžia, niekdajší záložník s deviatimi štartami za anglickú reprezentáciu, je iného názoru.


Od Kloppovho príchodu na Anfield až po zisk titulu bola ligová bilancia tohto tímu 114 víťazstiev, 40 remíz a 21 prehier

"Je to myšlienka, ktorú posielate cez futbal do sveta, že pokiaľ niekto vyhrá, vyjadríte mu rešpekt a úctu. Neviem však, odkiaľ 'guard of honour' prišiel a kto ho vymyslel, ale je to veľký nonsens. Fanúšikovia nechcú, aby boli hostia takto vítaní, hráči nie sú nadšení z toho, že to spravia a celkový efekt je minimálny," skritizovala myšlienku bývalá opora Fulhamu aj Charltonu. Keď debata eskalovala, pridal ešte ostrejšie argumenty: "Kevin De Bruyne je najlepším stredopoliarom sveta a má tlieskať hráčom, ktorí nie sú hodní ani toho, aby mu zaviazali šnúrky?"


Dnes už 43-ročný rodák z Chesteru získal s Liverpoolom šesť trofejí, medzi nimi FA Cup, Pohár UEFA aj Community Shield

Takto by bývalý futbalista o svojom dlhoročnom zamestnávateľovi rozhodne hovoriť nemal a že to bolo urážlivé, sa zhodli aj fanúšikovia iných klubov. Hoci nepomenoval konkrétneho hráča, ide o majstra Anglicka a pred týmto meraním síl platilo, že Liverpool v lige so Citizens prehral len dva z najaktuálnejších ôsmich vzájomných zápasov. Danny Murhpy si o pár dní uvedomil, že prestrelil a cez svoj Instagram zverejnil ospravedlnenie. Tvrdí, že nikoho nechcel uraziť, uznal, že volil slová neuvážene a celý tím LFC rešpektuje.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora