Články - 10.07.2020 18:53

Özil na odchode z Arsenalu. Zváži len ponuky z dvoch krajín

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zdroje blízke nemeckému futbalistovi Mesutovi Özilovi novinárom prezradili, že zvažuje odchod z Arsenalu. Klubu sa upísal v ešte v septembri 2013 a odohraných má zaň viac ako 250 súťažných duelov, no v blízkej budúcnosti by sme ho mohli vídať v iných klubových farbách. Ako zdroje tvrdia, zvážil by pritom ponuky len z dvoch krajín - zo Spojených štátov amerických a z Turecka. V Londýne mu pritom začína plynúť posledný rok kontraktu, zmluvu preto pravdepodobne predlžovať nebude a odísť má úplne zadarmo. Týždenne si pritom za súčasných okolností príde na 350 tisíc libier týždenne.

S tureckou ligou bol najintenzívnejšie spájaný v júli 2019, kedy oňho javilo záujem Fenerbahce. O amerických mužstvách sa v jeho prípade zatiaľ intenzívne nešpekulovalo. Özil ukončil svoju reprezentačnú kariéru potom, ako prostredníctvom sociálnych sietí vyjadroval podporu tureckému prezidentovi Recepovi Erdoganovi, čím pravdepodobne padli šance na jeho návrat do Bundesligy. V nej svojho času nastupoval za Werder Brémy a Schalke 04. Hoci má korene z oblasti Bosporu, Süper Lig nikdy nehral.

Že čosi nie je v poriadku, nasvedčuje aj jeho pozícia v zostave The Gunners. Od reštartu Premier League neodohral ani minútu, bol dvakrát na lavičke a štyrikrát úplne vynechaný zo zápasovej súpisky. Podobným obdobím si prešiel aj v úvode sezóny 2019/20 a počet jeho štartov v anglickej lige je preto len na čísle 18 s bilanciou jeden gól a dve asistencie. V predošlej sezóne pritom nastúpil na 24 stretnutí, viac mu neumožnili zdravotné problémy, nastrieľal päť gólov a stabilnou súčasťou zostavy bol aj pri ceste do finále Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora