Články - 16.07.2020 11:04

Titul je titul, ale rekordy Liverpool nedozbiera

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalisti Liverpoolu mali možnosť posunúť hranicu viacerých anglických rekordov. Mohli byť šampiónom s najvyšším počtom nazbieraných bodov, nadobudnúť historicky najvyšší náskok pred druhým a zároveň ašpirovali na prvenstvo v počte nastrieľaných gólov za celé dejiny Premier League. Tieto predstavy však stroskotali v stredajšom zápase s Arsenalom, kedy The Gunners zdokumentovali chuť naháňať sa za európskymi miestenkami a vyhrali 2:1. Majster Anglicka bol oproti nim len tieňom klubu, ktorý presvedčivo súťaž ovládol.

Dve ligové zakopnutia v rade tím Jürgena Kloppa zaznamenal naposledy ešte na prelome januára a februára 2019, čiže zhruba v polovici minulej sezóny. Proti Arsenalu ich o lepší výsledok pripravili vlastné chyby. Na Maného gól z 20. minúty odpovedal do prestávky Alexandre Lacazette a Reiss Nelson. Prvý ťažil z pokazenej malej domov Virgila van Dijka, druhý trestal pokazenú súhru Alissona s Andym Robertsonom.

The Reds majú momentálne na konte 93 bodov a pred sebou záverečné dve kolá. Pokiaľ by Chelsea a Newcastle zdolali, zaostanú o jediný bodík za stobodovou jazdou Manchestru City z ročníka 2017/18. Zaujímavé štatistické prvenstvo stratili aj v minulom kole. Remíza s Burnley na Anfield Road bola prvou domácou stratou bodov v sezóne a mužstvo tak bolo pripravené o perfektnú stopercentnú bilanciu v súbojoch na vlastnom štadióne.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora