Články - 21.07.2020 15:51

Týždeň, ktorý zadefinuje úspešnosť sezóny Chelsea

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

43 súťažných zápasov londýnskych The Blues viedlo k tomu, že hranicu úspešnej a neúspešnej sezóny určia štyri výsledky z prelomu júla a augusta. Z boja o majstrovský titul totiž tento tím vypadol a v ostávajúcich dvoch kolách potrebuje zabezpečiť budúcosezónnu miestenku do Champions League. Okrem toho sa cez Liverpool, Leicester a Manchester United prestrieľal do finále FA Cupu a v hre je aj v tohtoročnej edícii o "ušatú trofej". Ako to už býva, tieto rozhodujúce súboje sa hrajú krátko po sebe a pre zverencov Franka Lamparda budú mať vysokú hodnotu.

Trénerská premiéra klubovej legendy môže byť stále považovaná za mimoriadne úspešnú, ale aj nevydarenú. Tri body, získané v súčte na Liverpoole a Wolverhamptone, zaistia pozíciu v prvej štvorke Premier League. Pôjde o stredajší a nedeľný zápas. V prvý augustový deň je potom na programe derby proti Arsenalu vo Wembley, ktoré bude súbojom o zisk FA Cupu. O týždeň neskôr sa už plná pozornosť presunie na osemfinálový zápas Ligy majstrov proti Bayernu. "Najviac ma potešila práca bez lopty a nasadenie v súbojoch. Presne to, čo sme predviedli, je aspektom, ktorý vám vyhráva zápasy," zhodnotil Lampard nedeľné víťazstvo na Old Trafford a zároveň tým vypichol cestu pre úspech v ďalších kľúčových zápasoch.

Zaistenie účasti v najprestížnejšej klubovej súťaži pre budúci ročník a k tomu zisk jednej trofeje by rozhodne bola pre Chelsea uspokojivou bodkou za sezónou 2019/20 a bolo by na čom stavať pre novú sezónu. Popri tom bude pozitívne motivovať aj možnosť uspieť v upravenom formáte Ligy majstrov, ktorú londýnsky tím vyhral naposledy v roku 2012 a odvtedy sa niečo podobné podarilo jedinému anglickému mužstvu. Pokiaľ ide o blížiaci sa zápas s Liverpoolom, s tým hráva Chelsea pravidelne veľmi vyrovnané zápasy, ktoré zvyčajne nekončia vyšším ako jednogólovým rozdielom. Od príchodu Jürgena Kloppa na Anfield je bilancia zatiaľ päť liverpoolskych víťazstiev, tri londýnske a štyri remízy. Proti Arsenalu prišli len dve prehry z najaktuálnejších desiatich meraní síl a The Blues si radi pripomenú finále Európskej ligy 2018/19 s presvedčivým víťazstvom 4:1.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora