Články - 28.07.2020 14:22

Ako za starých čias. Manchester United našiel nového lídra

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv

Keď v zime prestupoval portugalský futbalista Bruno Fernandes zo Sportingu Lisabon do Manchestru United, zrejme nikto nečakal, že sa takmer okamžite zaradí k lídrom nového tímu. To sa však naozaj stalo, čo potvrdili skvelé výkony Červených diablov po príchode nového špílmachra. Fernandes pomohol aj k postupu do Ligy majstrov, keď premieňal najmä pokutové kopy. Tých kopal v uplynulej sezóne dvadsať, čo je pomerne vysoké číslo. Ešte zaujímavejšia je štatistika premenených pokusov, keďže neminul ani raz.

Od konca januára zaznamenal Fernandes v drese Manchestru United desať presných zásahov, z čoho šesť bolo práve z pokutových kopov. Okrem toho však zaknihoval aj sedem gólových prihrávok v najvyššej anglickej súťaži a stal sa tak novou hviezdou manchesterského veľkoklubu. Stále len 25-ročný futbalista je tak považovaný za najlepšiu posilu Červených diablov za posledné roky či dokonca od príchodu Cristiana Ronalda.

Portugalská legenda má s Fernandesom taktiež veľa spoločného. Obaja reprezentujú Portugalsko a taktiež obaja prišli na Old Trafford zo Sportingu Lisabon. Na špekulácie či sa Fernandes stane novým Ronaldom v očiach fanúšikov United je ešte priskoro. Nábeh však produktívny futbalista má výborný. Zostáva len potvrdiť vynikajúcu formu aj v nasledujúcich sezónach.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora