Články - 29.07.2020 16:54

Sľúbil im záchranu a splnil. Takto si užil oslavy Pepe Reina

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Futbalisti Aston Villy sa poriadne natrápili na svoju záchranu v najvyššej anglickej súťaži, no vyšlo to. V konkurencii Bournemouthu a Watfordu zúročili o čosi väčšie skúsenosti s bojmi na chvoste a týchto konkurentov za sebou udržali o jediný bod. V šatni tak mohli prepuknúť veľké oslavy, ktorých iniciátorom bol najmä skúsený španielsky brankár Pepe Reina.

Tridsaťsedemročný rodák z Madridu počas svojej bohatej kariéry oslavoval titul v Nemecku, bol pri zlate z majstrovstiev sveta aj majstrovstiev Európy a niekoľko trofejí pozbieral aj s Neapolom či Liverpoolom. Nikdy však nemal takú veľkú radosť ako po remíze 1:1 na pôde West Hamu. Watford totiž prehral s domácim Arsenalom a na poslednú chvíľu Birminghamčanov nepreskočil.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa CALCIATORI BRUTTI (@calciatoribrutti),

Reina sezónu začínal vo farbách AC Milána, kde sa však v konkurencii výrazne mladšieho Gianluigiho Donnarummu do brány nedostával. V januári 2020 preto zamieril na hosťovanie do Anglicka, v ktorom si zachytal po šiestich rokoch a od začiatku dával najavo, že si to užíva. Bavil príspevkami na sociálnych sieťach, patrične precítil aj návrat na liverpoolsky Anfield Road a Aston Ville sľúbil, že spraví maximum pre jej uspokojivé umiestnenie. V čase jeho príchodu šlo o osemnásty celok tabuľky. Reina odchytal 12 ligových zápasov, z ktorých uhájil dve čisté kontá a hoci sa len trikrát mužstvo tešilo z výhry a trikrát remizovalo, na záchranu to bolo postačujúce.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Pepe Reina (@preinaofficial),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora