Články - 31.07.2020 14:07

Horšiu úspešnosť nemal nik. Kepov koniec v Chelsea je blízko

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Zadné rady Chelsea boli v nedávno skončenej sezóne anglickej ligy až jedenáste najpevnejšie, čo fanúšikov tohto klubu vôbec netešilo. Už vôbec nie s vedomím, že v ich bráne stál najdrahší brankár sveta a štatisti si detailnejšie posvietili na jeho čísla. Výsledkom je, že úspešnosť zákrokov Kepu Arrizabalagu bola najhoršia v histórii spomedzi brankárskych jednotiek Premier League. V lete 2018 pritom prestupoval z Bilbaa do Londýna za 72 miliónov libier, čím výrazne prekonal tri týždne staré maximum, ktoré zaplatil Liverpool za Alissona, a takmer strojnásobil dovtedajšie štandardy, ktoré sa za brankárov platili.

Brankári "dospievajú" neskôr ako hráči v poli a 25-ročný Španiel môže mať ešte lepšie časy pred sebou, no osem čistých kont z 33 kôl sa jednoznačne málilo a dôsledkom toho bolo, že dôležitý duel posledného kola proti Wolverhamptonu presedel na lavičke. Kepa vychytal len 54,5 percenta striel, ktoré naňho smerovali. To zodpovedá 730. miestu medzi gólmanmi, ktorí odchytali za sezónu aspoň desať stretnutí. V zadných radoch to vyzerá na problémy, ročník dochytal argentínsky veterán Willy Caballero a neoslňovali ani stopéri. Napriek tomu, keď sa hovorí o posilách "The Blues", sú to zväčša ofenzívni hráči.

Budúcnosť mladého Španiela je teda vo hviezdach. Mať vyše 70-miliónového brankára na striedačke sa javí ako priveľký luxus bez ohľadu na to, koho by na jeho miesto Chelsea priviedla. Uspokojivý však nebude ani predaj. Desaťnásobný reprezentant v Anglicku výrazne zaostal za očakávaniami, ktoré boli vzhľadom na jeho cenu enormné. Stále má pritom zmluvu platnú do leta 2025 a nie je vylúčené, že v klube zotrvá.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora