Články - 31.07.2020 16:39

Stratený ako človek aj futbalista, opisuje sezónu Lingard

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Jediný strelený gól a v závere ligového ročníka veľmi sporadické štarty za Manchester United. Taká bola vizitka Jesseho Lingarda v ligovom ročníku 2019/20, ktorý anglický krídelník opísal ako jeden z najhorších vo svojej kariére. Napriek tomu však nikdy nepomyslel na to, že by svoj boj vzdal a veril, že obnoví svoje žiarivejšie obdobia. Napríklad počas ročníka 2017/18 nakopil trinásť gólov v súčte všetkých súťaží a jeho trhová hodnota bola na kariérnom maxime. V 27 rokoch však už za týmito výšinami zaostáva.

"Vedel som, že som tam raz už bol a viem sa tam prepracovať opäť. To znamená, že treba pracovať najtvrdšie ako som kedy pracoval," povedal britským médiám. Jedným z hlavných dôvodov jeho kariérneho výpadku bola choroba mamy, pre ktorú sa musel väčšou mierou podieľať na starostlivosti o mladších súrodencov. Situácia v klube pritom nebola jednoduchá a na prelome kalendárnych rokov mu manažér Solskjaer oznámil, že dostáva poslednú šancu chytiť sa. V opačnom prípade jeho pozíciu zaujmú iní hráči.

Dôvodov slabšej výkonnosti bolo viac a manchesterský odchovanec uznáva, že jeho kritika bola do veľkej miery oprávnená. Hoci bolo viackrát na ňom cítiť frustráciu, tvrdí, že láska ku klubu a k rodine United uňho nikdy neupadla a možnosť pokračovať v týchto farbách ho motivuje k ďalšej práci. Svoj jediný sezónny gól pritom vsietil v nadstavenom čase posledného sezónneho kola proti Leicesteru City a médiami preletel aj príbeh fanúšika, ktorý mal na tikete, že Lingard za celú sezónu nedá ani gól. Tiket trhal v 98. minúte posledného sezónneho zápasu.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Im starting with the man in the mirror im asking him to change his ways. This season has been difficult for so many reasons. I lost who I was as a player and person, but I never wanted to give up, I knew who I really was on and off the pitch and knew that having been there before I could get there again. This meant working harder than I’d ever done before and trusting in those around me that they knew how to best help me achieve that. I know the fans have been frustrated but in all this time my love for this club and everyone connected to it has never left me. This team, this club is my family and I will continue to keep working harder than ever to help this team achieve its goals. ???????? #MUFamily

Príspevok, ktorý zdieľa JLingz?? (@jesselingard),

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora